Instagram yemek siparişi çıkartması kullanıma sunuldu

Instagram yemek siparişi çıkartması kullanıma sunuldu

Birçok teknoloji devi Corona virüsü salgınında küçük işletmeleri desteklemek için adımlar atarken Instagram yeni çıkartma ile restoranların yemek siparişi almalarını kolaylaştıracak. Instagram işletmelerin hikayelerinde kullanabilmeleri için yemek siparişi çıkartmasını kullanıma sundu. Şu anda ABD ve Kanada’da bulunan işletme hesapları tarafından kullanılabilen yemek siparişi çıkartması yakında tüm dünyada kullanıma açılacak.

Instagram işletmelere destek olacak

Instagram tarafından yapılan açıklamada küçük işletmelerin Covıd-19 salgınında toplum için önemi vurgulanırken, birçoğunun bu süreçte büyük zorluklarla karşı karşıya kaldıkları belirtildi. Bu nedenle küçük işletmelerin yemek siparişi almaları, hediye kartı ve bağış toplamalarının kolaylaştırıldı.

İşletme hesaplarında paylaşılan hikayelere eklenen yemek siparişi çıkartması ile kullanıcılar tek tıklama ile işletmenin yemek siparişi sayfasına yönlendirilecek. Ayrıca hediye kartları ve bağış çıkartmaları ile kullanıcılar işletmelere destek olabilecekler.

Instagram yemek siparişi çıkartması ve hediye kartı çıkartmaları ABD ve Kanada’da kullanıma açılırken birkaç hafta içerisinde tüm kullanıcılara açılacak. Yapılan açıklamada şu an yapılan her satış işletmelere yardımcı oluyor denilirken işletmelerin desteklemek için yeni özellikler üzerinde çalışıldığı belirtildi.

Amazon Corona virüsü nedeniyle zor durumda

YORUM

Yorumlar 0