Gmail'den beklenen emoji özelliği geldi!

Gmail platformuna beklenen yenilik geldi. Uygulamaya modern bir dokunuş katan emoji ifadeleri özelliği kullanıcılara sunuldu.

Yayınlanma:
Gmail'den beklenen emoji özelliği geldi!

E-postalar daha eğlenceli ve etkileşimli bir hale geliyor. Google, günler önce destek sayfasında ortaya çıkan bazı ipuçlarıyla kullanıcıların merakını uyandırdıktan sonra, Gmail için yeni bir özelliği resmileştirdi. Emoji aracılığıyla tepkiler kullanıma sunuldu. Güncellemenin tüm ayrıntıları, yenilikçi işlevselliğin beklenen uygulama ve dağıtım sürelerini özetleyen şirket blogunda açıklandı.

Gmail topluluğu değişimin ilk işaretlerini görmeye başladı. Önümüzdeki birkaç gün içinde kişisel Gmail hesabına sahip olanlar, aldıkları her e-postanın altında bir gülen yüz simgesi görecekler. Açıkça modern anlık mesajlaşma uygulamalarından ilham alan bu güncelleme, basit bir hareketle e-postalara bir emoji seçerek veya başka bir alıcı tarafından seçilmiş olanı onaylayarak yanıt vermenize olanak tanıyacak.

Google, bu deneyimin esas olarak mobil cihazlarda tam anlamıyla yaşanmasını öneriyor. Bunu yapmak için Android veya iOS için Gmail uygulamasını en son sürüme güncellemeniz gerekiyor. Alternatif e-posta istemcileri kullanan kullanıcılar, emoji tepkisini yeni, ayrı bir e-posta olarak görecek ve bu kullanım tercihlerinde dikkate alınması gereken bir ayrıntı olarak karşımıza çıkıyor.

gmailden-beklenen-emoji-ozelligi-geldi-2.jpg

Ancak emoji severleri daha da fazlası bekliyor. Bunlardan bazıları aslında animasyonlu bir şekilde yayınlanacak. Kullanıcı emoji seçiminden pişman olursa veya bir hata yaparsa korkmaya gerek kalmayacak. Özel bir buton sayesinde seçimi anında değiştirmek mümkün olacak. Ancak Gmail dışında bir e-posta istemcisi kullananlar için gönderimi geri almanın o kadar kolay olmayabileceğini belirtmekte yarar var.

Google bu konuda bazı sınırlamalar getiriyor. İşletme veya okul hesapları bu işlevin dışında tutuluyor. Benzer bir şekilde, 20'den fazla alıcısı olan veya kopyası olan bir e-posta alan kişiler hızlı tepkileri kullanamayacak. Gmail'de emojilerle etkileşim, sosyal medyaya alışkın olanlar için tanıdık bir dinamiğe sahip olacak. Bir reaksiyonu basılı tutarak onu kimin seçtiğini görebileceksiniz ve basit bir dokunuşla daha önce seçilen bir emojiyi yeniden kullanmak mümkün olacak.

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.