Netflix fiyatı yükseliyor! Tepki çeken zam haberi!

Netflix abonelik fiyatı çok yakında global olarak artırılacak. Şirket ilk olarak ABD ve Kanada'da yeni fiyatlarını uygulamaya başlayacak.

Yayınlanma:
Netflix fiyatı yükseliyor! Tepki çeken zam haberi!

Dünyanın en popüler ve sevilen platformlarından biri, abonelerinin sadakatini teste tabi tutabilir. The Verge'in haberine göre Netflix, fiyatlandırma yapısını yukarı doğru revize etmeyi düşünüyor.

Netflix fiyatı artacak!

Yakın tarihli bir Wall Street Journal raporu, milyonlarca abone için önemli bir anı temsil edebilecek bir detaya ışık tuttu. İddialara göre Netflix başka bir fiyat artışı planlıyor. Artışın boyutuna ve yeni fiyatlandırma yapısına ilişkin kesin ayrıntılar hala gizemini koruyor olsa da platformun gelir elde etmenin yeni yolları üzerinde kafa yorduğu açık görünüyor.

Zamana dair küçük bir gösterge sunuldu. Sektördeki söylentiler, Netflix'in bu artışı Hollywood oyuncularının grevinin sona ermesinden birkaç ay sonra uygulayabileceğini öne sürüyor. Grevin sona ermesinin yakın olabileceği göz önüne alındığında, bu durum yakın gelecekte tarife değişikliklerinin yapılabileceğine işaret ediyor.

netflix-fiyati-yukseliyor-tepki-ceken-zam-haberi-2.webp

Başlangıçta bu artışı deneyimleyen ilk pazarların Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada olması bekleniyor. Diğer uluslararası pazarların da kısa süre sonra onu takip etmesi bekleniyor. Netflix'in abonelik fiyatlarını geçen yıl zaten yukarı doğru revize ettiğini hatırlamakta yarar var. O dönemde reklamsız Standart plan aylık 12,99 Euro'ya, Premium plan ise aylık 17,99 Euro'ya çıkarıldı. Bu trendi takip eden şirket, reklamlarla desteklenen ayda 5,49 Euro'luk bir abonelik planı ve reklamsız temel planı ayda 7,99 Euro'yla başlattı.

Netflix'in fiyatları artırma kararı, itibarını biraz zedeleyen bir dizi tartışmanın ardından geldi. Platform, 2023 yılında şifre paylaşımı konusunda katı bir politika getirerek dikkat topladı. Hesaplarını hane halkı dışındaki kişilerle paylaşmak isteyen aboneler, ayda 4,99 € ek ücret ödemek zorunda kaldı. Bu hamle kullanıcılar arasında bir miktar hoşnutsuzluğa yol açarak hizmetin popülaritesinde hafif bir düşüşe yol açtı.

Netflix yayın ortamına hakim olmaya devam ederken, yeni bir fiyat artışının duyurulması önemli bir zorluk teşkil edebilir. Sürekli değişen rekabet ortamı ve diğer yayın hizmetlerinin pazardan daha büyük bir pay kapmak istemesi nedeniyle Netflix'in abone tabanının bu yeni fiyatlandırma değişikliklerine nasıl tepki vereceğini göreceğiz.

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.