TikTok paralı oluyor! Aylık abonelik paketi geliyor!

TikTok uygulaması çok yakında paralı olacak. Ortaya çıkan bir ekran görüntüsü, platformun aylık abonelik sistemi getireceğini gösterdi.

Yayınlanma:
TikTok paralı oluyor! Aylık abonelik paketi geliyor!

Kısa video tabanlı sosyal medya platformu TikTok şimdi bir ilke daha imza atıyor. Ortaya çıkan son bilgilere göre uygulamanın küçük bir kullanıcı grubuyla reklamsız aylık aboneliği test ettiğini açıkladı.

Bunu doğrulamak için TikTok'un son sürümlerinin kodları, ücretli abonelik seçeneğinin getirilmesine işaret eden izleri ortaya çıkardı. Bu hamle, birçoğu yalnızca reklama güvenmeden geniş kullanıcı tabanlarından para kazanmanın alternatif yollarını arayan sosyal medya platformları için pek de alışılmadık bir durum değil.

TikTok aylık 4,99 dolara abonelik paketi getiriyor

Bir ekran görüntüsünün ortaya çıkması olası abonelik planları hakkında daha fazla ayrıntı sunuyor. Ayda 4,99 dolar karşılığında kullanıcılar TikTok'ta tamamen reklamsız gezinme şansına sahip olacak. Bunu tercih etmeyen kullanıcılar ise ücretsiz seçenekte reklamlar ile karşılaşacak.

tiktok-parali-oluyor-aylik-abonelik-paketi-geliyor-2.jpg

Yeni özelliğin dikkat çekici detaylarından biri, kullanıcılara gösterilen reklamların platformdaki faaliyetlerine dayalı olacağının açıklığa kavuşturulması oluyor. Bu durum kullanıcı için daha alakalı ve daha az istilacı olabilecek, hedefli bir reklam deneyimi önermektedir. Ancak kullanıcının cihaz ayarlarının izin vermesi koşuluyla toplanan verilerin üçüncü taraflarla paylaşılabileceği vurgulanıyor.

Şimdilik bu abonelik seçeneği test aşamasında gibi görünüyor ve bu nedenle yalnızca sınırlı bir kullanıcı grubu tarafından muhtemelen Amerika Birleşik Devletleri'nde ilk kez kullanılabilir. Devam eden açıklamalara ve iddialara rağmen TikTok henüz konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmadı. Ancak kaynaklar, daha fazla ayrıntı için platformla iletişime geçildiğini belirtiyor ve bu da yakın gelecekte resmi bir açıklama bekleyebileceğimizi gösteriyor.

TikTok'un abonelik modeline doğru ilerlemesi platform için ilginç bir evrimi temsil ediyor. Rekabetin yoğun olduğu ve kullanıcıların dikkatini çekme mücadelesinin amansız olduğu bir pazarda, reklamsız bir deneyim sunmak rekabet avantajı sağlayabilir.

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.