Amazon koronavirüs yüzünden zor durumda

Amazon koronavirüs yüzünden zor durumda

Corona virisü salgını nedeniyle birçok teknoloji devi önlemler alırken e-ticaret devi Amazon ABD‘de bulunan depolarını kapatmadığı için çalışanları ile karşı karşıya geldi. Corona virisü salgından en çok etkilenen ülke konumuna gelen ABD’de onlarca deposu bulunan Amazon ciddi bir kriz yaşıyor. Apple ve Samsung gibi dev şirketler salgının en çok etkilediği ülkelerde operasyonlarını askıya alırken Amazon ise ABD’de bulunana depolarını kapatmama kararı almıştı. Operasyonlarını en az etkileyecek şekilde vardiya programlarını uygulayan Amazon bu nedenle çalışanlarının tepkisini çekiyor.

Amazon artan talebi karşılamaya çalışıyor

Corona virüsü nedeniyle her gün yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği ABD’de insanlar evlerinden çıkmadığı için e-ticarete olan ilgi artmış durumda. Amazon artan talebi karşılamak için uğraşırken bir yandan da önlemler almaya çalışıyor. Vardiya sistemi ile daha az kişiyi çalıştıran ve kronik rahatsızlığı olanları eve gönderen Amazon buna rağmen çalışanlarını memnun etmiş değil. Alınan önlemleri yeterli bulmayan işçiler depoların kapatılmasını ve evde kalmayı istiyor.

Netflix Corona Virüsü salgınında abone rekoru kırdı

Amazon çalışanları bu istekleri için resmi talepte bulunmaya hazırlanırken e-ticaret devinin bu durum karşısında çalışanlarının iş haklarını feshetmeyi planladığı iddia ediliyor. Amazon Corona virüsü tedbirlerini sıkılaştırma sözü verirken tüm çalışanlarına COVID-19 testi yapmaya ve çalışanlarının ücretlerini arttırmaya başlayacağını duyurdu.

En iyi 4K TV’ler 2020

YORUM

Yorumlar 0