WhatsApp, Mesajları Düzenleme Özelliği Nasıl Kullanılır?

WhatsApp, Mesajları Düzenleme Özelliği Nasıl Kullanılır?

Yayınlanma:
WhatsApp, Mesajları Düzenleme Özelliği Nasıl Kullanılır?

7'den 70'e hepimizin kullandığı ve neredeyse hayatımızın bir parçası haline gelen WhatsApp, günden güne kendini geliştiriyor. Kullanıcılardan gelen geri bildirimlerle kendini daha kullanışlı hale getirmek için güncelleme üstüne güncelleme yayınlıyor. Yeni WhatsApp mesaj düzenleme güncellemesi de bir hayli güzel. WhatsApp'ta yanlış gönderilen mesajları artık düzenleyebileceksiniz. WhatsApp mesajlaşma uygulamasını kullanan çoğu kişi gayet iyi bilir ki, yanlış gönderdiğiniz WhatsApp mesajlarını herkesten silmek için 1 saat 8 dakika 16 saniyelik bir süre verilmişti. Bu, WhatsApp herkesten sil özelliği halen devam ediyor. Bundan önceki güncellemede gelen bu özellik sayesinde, yanlış gönderdiğiniz mesajı karşı tarafın görmesi endişesinden kurtulmuştunuz. Şimdi ise yeni bir güncelleme yapıldı ve gelen yeni özellik sayesinde mesajı silmenize de gerek kalmadan isterseniz düzenleyebileceksiniz. Nasıl mı, gelin nasıl yapılacağına birlikte bakalım.

WhatsApp Yanlış Gönderilen Mesajları Düzenleme Nasıl Yapılır?

WhatsApp mesaj düzenleme özelliği nasıl kullanılır sorusuna kısa ve anlaşılır cevap vereceğiz. Bu yeni özellik, WhatsApp'ın yeni sürümünü kullanan tüm kişiler için kullanıma açılmış durumda. Diyelim ki WhatsApp'tan bir mesaj gönderdiniz ve yanlış olduğunu fark ettiniz. Korkmanıza gerek yok. WhatsApp yanlış mesajı düzenleme işlemi için aşağıdaki basit adımları uygulamanız halinde, mesajlarınızı kolayca düzenleyebilirsiniz.

  • Mesajın sağındaki "v" işaretine donunun ve aşağı açılan küçük sayfada "Düzenle" seçeneğine tıklayın.
  • Mesajı düzenledikten sonra (isterseniz mesaja emoji ifadesi de ekleyebilirsiniz) tekrar gönderin. Hepsi bu kadar.

Yalnız bu işlem için 15 dakikanız var. Yani, ilk yanlış mesajı gönderdiğiniz dakikadan sonraki ilk 15 dakika içerisinde mesajı düzenlemeniz gerekiyor. Aksi halde düzenleme seçeneği devre dışı kalır. O zaman da diğer seçeneği yani mesajı "herkesten sil" seçeneğini kullanıp tekrar göndermeniz gerekecek. Whatsapp, günden güne günlük hayatımıza hatta tüm yaşantımıza giderek daha fazla giriyor. Zaman zaman güvenlik konusunda çıkan haberlerle endişe içerisine sokup alternatif mesajlaşma uygulamalarına yönlenmeyi düşündürse de, muadillerinin kullanışlılığı ve globalliği bu uygulamanın eline su dökecek düzeyde olmamasından dolayı pek de etkili olmuyor diyebiliriz.

Her yeni güncellemesiyle daha kullanışlı olmayı başaran ve rakipleriyle arasındaki farkı arşın arşın geçen WhatsApp, yakın zamanda vazgeçilebilecek bir uygulama olarak görünmüyor. Siz ne düşünüyorsunuz? WhatsApp ile ilgili daha önceki haberlerimizi de inceleyebilirsiniz. -Whatsapp’ta Silinen Mesajları Geri Getirmek Mümkün Mü? -WhatsApp’a Şimdi de “Mesaj Sabitleme” Özelliği Geliyor! -WhatsApp’a Kaybolan Mesaj Özelliği Geliyor -Bir Telefonda İki Whatsapp Hesabı Kullanma Rehberi

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.