Büyütech, Yeni Kamera Tesisinin Açılışını Gerçekleştirdi

Türkiye'nin teknoloji sektöründeki büyüme ve gelişme hızı, yeni bir başarı hikayesine ev sahipliği yapıyor. Bilişim Vadisi'nde açılan Türkiye'nin ilk kamera sistemleri üretim tesisi, dikkat çekici bir adım olarak kayıtlara geçiyor.

Yayınlanma:
Büyütech, Yeni Kamera Tesisinin Açılışını Gerçekleştirdi

Büyütech, girişimcilik ruhuyla hayata geçirilen bir şirket olarak başladı ve kısa süre içinde Türkiye'nin önde gelen otomotiv firmalarının kamera sistemleri tedarikçisi haline geldi. Togg, Tofaş, ve Ford Otosan gibi büyük oyunculara hizmet veren Büyütech, yıllık 800 bin kamera üretim kapasitesine sahip yeni tesisinin açılışını gerçekleştirdi. Tesisin açılış törenine, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, TAYSAD Başkanı Albert Saydam, TÜSİAD Başkanı Orhan Turan ve eski Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank gibi önemli isimler katıldı.

Türkiye'nin gelişen teknoloji ekosistemi içinde dikkat çeken bir başarı

Büyütech'in ortağı ve CEO'su Ömer Orkun Düztaş, tesisin devreye alındıktan sonra otomotiv standartlarında yüksek kalite üretim yapacaklarını ve üretim kapasitelerini 800 bine çıkardıklarını belirtti. Ayrıca, yeni yatırımlarla tesislerini genişletmeyi ve yeni tasarımlar eklemeyi planladıklarını ifade etti. Büyütech, geçtiğimiz ay Türkiye'nin önde gelen fonlarından 4 milyon 230 bin dolarlık bir yatırım turuyla değerlemesini 28 milyon 230 bin dolara çıkardı. Türkiye'nin gelişen teknoloji ekosistemi içinde dikkat çeken bu başarı, özellikle mobilite sektöründe yüksek ve orta yüksek teknolojili girişimleri desteklemeyi amaçlayan Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı kapsamında gerçekleşti.

buyutech-yillik-800-bin-kamera-uretim-kapasitesine-sahip-yeni-tesisinin-acilisini-gerceklestirdi-1.jpg

Bakan Kacır, Büyütech'in Türkiye'nin ilk akıllı kamera sistemini geliştirip üreten bir startup olarak başladığını ve onları desteklediklerini belirtti. Bugün, Büyütech'in TOGG'un sürücü yorgunluk algılama ve çevresel görüş kamera sistemlerini ürettiğini ve uluslararası bir marka olma yolunda önemli adımlar attığını söyledi. Bu başarının, Türkiye'nin yerli otomobili TOGG'un değerini artırarak gurur kaynağı olduğunu vurguladı.

Bilişim Vadisi'nde düzenlenen açılış töreninde Bakan Kacır, Türkiye'nin mobilite ekosisteminin merkezi olarak Bilişim Vadisi'nin önemine dikkat çekti. Mobilite startup'larının kurulması ve büyümesini desteklediklerini ifade eden Kacır, TOGG'un yerli tedarik ağı ve startup'larla uzun vadeli başarısında kritik bir rol oynadığını belirtti. Bu bağlamda, Togg'un 95 yerli tedarikçisi bulunduğunu ve bugüne kadar 950'den fazla startup ile temas kurduğunu açıkladı. 30'dan fazlasının halihazırda TOGG için çalıştığını da ekledi.

Büyütech'in başarısı, Türkiye'nin teknoloji sektöründeki büyüme ve inovasyon potansiyelini yansıtan bir örnek olarak öne çıkıyor. Bu tesis Türkiye'nin, teknoloji sektöründe daha fazla büyümesi ve uluslararası alanda rekabet edebilirliğini arttırması açısından elini güçlendiriyor!. Bu başarı, Türkiye'nin dijital dönüşüm ve teknolojik ilerleme yolunda attığı önemli bir adım olarak kayıtlara geçti.

Büyütech'in başarısının devamını diliyoruz..

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.