UDF to PDF İşlemi: UDF Dosyasını PDF'ye Çevirme

UDF dosyalarını PDF dosyasına dönüştürme işlemi için kullanabileceğiniz araçlar. UDF to PDF çeviri işleminin en basit yöntemleri.

Yayınlanma:
UDF to PDF İşlemi: UDF Dosyasını PDF'ye Çevirme

UDF uzantılı dosyalarla özellikle yargı ve mahkeme dava dosyaları konusunda bilgi sahibi olmak isteyenler sık karşılaşır oldu. UDF formatı UYAP yani Ulusal Yargı Ağır Programı tarafından geliştirilmiş olan UYAP Editör programı aracılığıyla oluşturulan dosyalar olarak karşımıza çıktı. Bu sistem üzerinden çıkan dosyalar .udf uzantısı olarak son kullanıcıya sunulmaktadır. Bu tür uzantıya sahip olan dosyaları açabilmek için daha çok bilinen ve kullanılan PDF formatı iş görecektir. UDF to PDF çevirme işlemi sayesinde görüntülemekte sorun yaşadığınız dosyaları rahatlıkla açabilirsiniz.

UDF Nedir? UDF Dosyası Nasıl Açılır?

Bugünkü rehberimizde UDF dosya uzantısına sahip verileri PDF'ye çevirmek için kullanılabilecek yöntemlere yer vereceğiz. TC Adalet Bakanlığı tarafından geliştirilen UYAP'ın bir dosya formatı olarak geliştirilen UDF dosyaları yine UYAP tarafından geliştirilip PC ve mobil destekli üçüncü taraf programlarla PDF formatına dönüştürülerek açılabilmektedir.

UDF Uzantılı Dosyayı PDF'ye Çevirme

UDF uzantılı dosyaları bilgisayar veya mobil cihazlar üzerinden programsız görüntülemek imkansızdır. Bu dosyaları açabilmek için dosya dönüştürücü uygulama veya programlar kullanmak gerekiyor. .UDF dosyalarını oluşturan UYAP sistemi bu dosyaların kullanıcılar tarafından görüntülenebilmesi için hem PC hem de mobil telefonlar için UDF dosyalarını PDF uzantısına çevirmek amacıyla program geliştirmiştir. UYAP Editör olarak geliştirilen bu program sayesinde UDF to PDF dönüştürme işlemi gerçekleştirilmektedir.

Bilgisayarda UDF to PDF Çevirme

UYAP tarafından geliştirilen ve Windows, macOS ve Pardus işletim sistemleri için özel olarak uyarlanan UYAP Editör programını indirip bilgisayarınıza kurulumunu sağladıktan sonra aşağıdaki işlemleri tamamlayarak UDF dosyasını PDF'ye çevirebilirsiniz.

uyap-editor-udf-to-pdf.jpg
Bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz UDF dosyasını UYAP Editör programını başlattıktan sonra "Dosya Aç" yoluyla açınız. Ardından yukarıdaki görselde büyük resimde sol üstteki UYAP uygulama ikonuna tıklayıp "Farklı Kaydet" seçeneğine tıkladıktan sonra "PDF Olarak Kaydet" seçeneğine basarak bilgisayarınıza UDF dosyası PDF olarak kaydedilebilir.

UDF to PDF dönüştürme sonucu oluşturulan PDF dosyalarını ister Adobe programları ile isterseniz de direkt tarayıcınızla açıp görüntüleyebilirsiniz.

Bilgisayarınızda UYAP Editör programını çalıştırabilmeniz için Java programının yüklü olması zorunludur.

udf-dosyasini-pdf-cevirme.jpg

Android ve iOS Telefonlarda UDF to PDF Çevirme İşlemi

Bilgisayarlarda olduğu gibi cep telefonlarda da UDF dosyalarını açıp görüntülemek için UYAP tarafından geliştirilen mobil uygulamaları akıllı telefonunuza yüklemelisiniz. UYAP Editör uygulamasını Android ve iOS sürümlerini indirip kurduktan sonra uygulamada UDF dosyalarınızı açtıktan sonra yine "Farklı Kaydet" aracılığı ile PDF dosyasına dönüştürme işlemini tamamlayabilirsiniz.

İşlemlerin ardından Android veya iOS işletim sistemini kullanan akıllı telefonlar veya tabletlerinizden de UDF dosyalarını PDF'ye çevirme işlemini gerçekleştirip ilgili dosyaları görüntüleyebilirsiniz.

İlgili Haberler
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.