Uzayda Solucan Deliği Nedir? Merak Ettiğiniz Tüm Soruların Yanıtları

Uzayda solucan deliği nedir? Konsepti daha önce düşündüyseniz, duymanız gereken kelimeler bunlar. Solucan delikleri bir kara deliğin çeperinde bulunan tekil açıklıklardır.

Yayınlanma:
Uzayda Solucan Deliği Nedir? Merak Ettiğiniz Tüm Soruların Yanıtları

Uzayda solucan deliği nedir? Konsepti daha önce düşündüyseniz, duymanız gereken kelimeler bunlar. Solucan delikleri bir kara deliğin çeperinde bulunan tekil açıklıklardır. Solucan delikleri, gözlerimizin kara deliğin kenarından algılayabildiği aynı miktarda radyasyon yayar ve aynı zamanda insanların ve ışığın inanılmaz yüksek hızlarda geçmesine izin verir. Uzayda solucan deliğinin ne olduğunu hiç merak ettiyseniz, işte bilmeniz gereken bazı temel bilgiler.

 • solucan deliği
 • solucan deliği nedir
 • solucan deliği teorisi
 • solucan deliği belgeseli
 • solucan delikleri ve zaman yolculuğu
 • uzay solucan deliği
 • solucan deliği kitap
 • yıldızlararası solucan deliği
 • solucan deliği filmi izle
 • solucan deliği morgan freeman
 • solucan deliği uzay
 • solucan deliği zamanda yolculuk
 • solucan delikleri nasıl oluşur
 • cooper solucan deliği
 • morgan freeman ile solucan deliği
 • uzayda solucan deliği
 • dark solucan deliği
 • darkorbit 4 5 solucan deliği
 • darkorbit solucan deliği
 • einstein solucan deliği
 • morgan freeman solucan deliği
 • solucan deliği filmi
 • solucan deliği ve kara delik arasındaki fark
 • solucan deliğinden geçmek
 • solucan deliğine bir yolculuk
 • solucan deliğine girersek ne olur
 • stephen hawking solucan delikleri

Birçok kişi bu sorunun cevabını çoktan buldu. Solucan deliklerinin diğer gezegenlerdeki "boşluklar" nedeniyle var olduğunu teori haline getirdiler. Uzaydaki solucan delikleri, kuantum mekaniğinin etkilerinden de kaynaklanabilir. Solucan deliklerinin nedeni ne olursa olsun, ileride insanlığın uzay seyahatlerinde bu deliklerin size nasıl fayda sağlayacaklarını daha iyi anlayabilmeniz için solucan deliklerinin nasıl çalıştığını anlamak önemlidir. İlk olarak, uzayda solucan deliğinin ne olduğunu daha iyi anlamanız için solucan deliklerinin nasıl çalıştığına bakalım. Solucan deliklerinin nasıl çalıştığına dair teori şöyledir, bir gezegenin yüzeyinde veya yakınında, sinyalleri alabilen ve iletebilen bir nokta olarak düşünülür. Bu delikler milyonlarca km uzaktaki başka bir uzay boyutuna açılmış kısa kestirme yollardır. Hatta bu konuyu herkesin anlaması için yıldızlar arası filminde küçük bir replikte bir kağıdın iki ucu çizilmiş ardından kağıt katlanarak bu uzak noktalar üst üste getirilmiş böylece iki nokta arası mesafe sıfıra indirgenmişti. Bunu resim1’deki gibi açıklayabiliriz. Bu solucan deliğini çeken ve açılmasına neden olan manyetizma gibi bir dış enerji kaynağı vardır. Bu süreç, solucan deliği gezegenin manyetik alanından geçerken tekrarlanır. Solucan delikleri uzay yolculuklarınızda size nasıl yardımcı olabilir? Başka bir galaksiyi ziyaret etmenin veya başka bir gezegene atlamanın hızlı bir yolunu arıyorsanız, bunu yapmak için bir solucan deliği kullanabilirsiniz. Bir solucan deliği kullanarak galaksinin bir ucundan diğer ucuna çok kısa sürede gidebilirsiniz. Bu, standart yöntemi kullanarak seyahat etmenizden çok daha hızlı olacaktır. Solucan deliklerinin tarihiyle ilgilenenler için, onların varlığımızdan milyonlarca yıl önceye dayandığını bilmek onları şaşırtabilir. Aslında, bulunan solucan deliklerinin kanıtı aslında ayın yüzeyindeki deliklerdir. Araştırmacılar, yerçekimi araştırma uydusu adı verilen güçlü bir alet kullanarak, ay yüzeyinde birkaç yüz metre genişliğinde delikler buldular. Araştırmacıların diğer gezegenlerde buldukları deliklere boyut olarak benzerler. Bununla birlikte, bu delikler, yerçekimi kuvvetinin ayın o yöne hareket etmesine neden olacak kadar güçlü olmadığı ayın uzak tarafında yer almaktadır.

Uzayda Solucan Deliği Nedir?

Bilim adamları, bu deliklerin güneş sisteminin oluşumunun bir parçası olarak oluştuğunu düşünüyorlar. Bu deliklerin, aksi takdirde ziyaret edilmemiş bir uzay bölgesine giren daha büyük bir uzay gemisinin parçası olup olmadığı veya birisinin başka bir sistemde yarattığı bir solucan deliğinin parçası olabileceği tam olarak belli değil. Her iki durumda da, çalışmak büyüleyicidir ve uzay yolculuğunu daha iyi anlamamıza yardımcı olabilir.

Diğer yıldız sistemlerine seyahat etmek veya belki başka galaksilere gitmek için bir solucan deliği kullanmaya başlasaydık ne olurdu? Dünya'da olduğu gibi çalışır mıydı? Uzay yolculuğu için kullanabileceğimiz solucan delikleri yapabilmemiz pek olası görünmüyor. Ancak, kararlı solucan deliği portalları yaratmanın bir yolunu bulursak, belki onları hemen hemen her şey için kullanabiliriz. Sonuçta, bir solucan deliği, Dünya'da alışık olduğumuz yerçekiminin tam tersini sağlayabilir.

Solucan deliği sayesinde bir kaç milyon km yolu bir kaç saniyede alma şansımız var. Uzaylı varlıklar da bu delikleri kullanarak galaksiler arasında gziniyorlar. Bu küçük ve güvenilir geçitler olmasaydı, şimdi insanlığın vardığı ilkel teknoloji araçları ile ışık hızında ( saniyede 300 bin km) gitme imkanı olmadan bir kaç ışık yılı ( 365 x 24 x 3600 ) ile başka bir gezegene yol almak meşakkatli olurdu. Uzaydaki bir solucan deliği, insan teknolojisindeki en büyük keşif olmayabilir. Hala bu teknolojiyi uzay yolculuğu için nasıl etkin bir şekilde kullanacağımızı bulmamız gerekiyor. Gerçek bir solucan deliği görebilecek miyiz? Uzayda solucan deliği nedir? Bunlar cevaplanması gereken sorulardan sadece birkaçı. Belki orada bir yerlerde hayat vardır, ancak çok az insan onu gerçekten görmüş olabilir. Uzaylıların da solucan deliğini kullanarak zaman zaman yeryüzüne geldikleri ve araştırmalar yaptıkları biliniyor. Hatta bu teknolojileri insanlara öğrettikleri ve bu bilgilerin sır olarak saklandığı da deepweb ortamında ifşa edilen gizli kayıtlardan da anlaşılıyor.

Uzaylılar var mı?

Evrende yapayalnız olduğunu düşünmek saflık olabilir. Trilyonlarca gezegeni geçin ucu bucağı olmayan gezegen kümeleri olan galaksilerin bile sayısı bilinmezken, okyanusta bir damla bile olmayan dünya gezegeninin evrenin göz bebeği olduğuna inanmak artık saflık olarak görülüyor. Uzaylılar var ve bunu bizzat deneyimleyenler de var. Fakat bu bilgilerini başka insanlara LAB ortamında aktarma ve ispat şansları olmadığı için, görüşleri birer fantezi olarak görülüyor ya da görülmek isteniyor. Solucan deliği ve uzaylı varlıklar, Holywood senaryolarına sık sık konu oluyor ama bu senaryoların çoğunun içi boş değil değerli okurlar. Bir teoriye göre uzaydan gelen ve insanların yardım çağrısı nedeni ile dünyaya enkarne olan yeni bir nesil aramızda dolaşıyor. Bu konuda derin malumat arayanlar Erhan Kolbaşı’nın kitaplarını okuyabilir veya röportajını dinleyebilirler: İnternette dolaşan uzaylı diyaloglarına bir örnek olarak zamanda yolculuk yapmış ve insanlığa mesaj vermeye çalışan bir uzaylının röportajına aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

İlgili Haberler
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.