En İyi Şarjlı Dikey Süpürge Modelleri (2023)

En İyi Şarjlı Dikey Süpürge Modelleri (2023)
Elektronik ev aletleri alanında kolay kullanımı ile en çok tercih edilen elektrikli ve şarjlı dikey süpürge modeli tavsiyeleri konusunu ele aldık.

Ev, büro ve araç temizliği alanında kullanım rahatlığı nedeniyle en çok tercih edilen süpürge çeşitleri arasında şarjlı dikey süpürgeler zirvede yer alıyor. Bugün ele aldığımız rehberimizde en iyi şarjlı dikey süpürge modelleri tavsiyesi üzerinde duracağız. Bugün satışta olan ve kullanıcı yorumları ile desteklenen dikey süpürge modelleri, en son teknoloji ile üretilmesinin yanı sıra sessiz çalışması ve konforlu kullanımı tercih sebebi olarak görülüyor. Şarjlı dikey süpürge modelleri ilk piyasaya çıktığı günden itibaren ev hanımlarının en çok tercih ettiği süpürge çeşitleri olduğunu biliyor muydunuz? Kullanım kolaylığı, üst düzey performansının yanında kablosuz ve sessiz çalışma özelliği, HEPA filtre desteği ile en iyi şarjlı dikey süpürge modelleri tavsiyeleri üzerinde detaylara geçelim.

En İyi Dikey Şarjlı Süpürge Modelleri Tavsiyeleri

Türkiye'de en çok satın alınan ve yorumlanan, son teknoloji ile üretilmiş şarjlı dikey süpürge modelleri arasında en iyileri sizler için derledik. Hem kullanıcı yorumları hem de özellikleri bakımından işte en iyi şarjlı dikey süpürge modellerinin tam listesi..

SıraEn İyi Şarjlı Dikey Süpürge TavsiyeleriEditör Puanı
1Dyson V12 Detect Slim Absolute9,8
2Xiaomi Vacuum Cleaner G11 Eu Dikey Şarjlı Süpürge9.7
3Bissell Multireach Active 21V9,6
4Fakir Inovator X Plus9.5
5Philips XC8349/01 Aqua Plus9,5

1.) Dyson V12 Detect Slim Absolute

Günümüzde satışta bulunan en iyi şarjlı dikey süpürge modeli Dyson V12 Detect Slim Absolute olarak kabul ediliyor. Sert zeminlerdeki tozları almakta oldukça etkinli olan bu modelde Piezo sensörü sayesinde toz partiküllerinin sayı ve boyutları otomatik olarak tespit edilirken lüzum halinde emiş gücü de kendiliğinden artırılabilmektedir. LCD ekranı aracılığıyla hangi toz ve partiküllerin alındığını da anlık olarak görebilme imkanına sahip olacaksınız. Dyson V12 Detect Slim Absolute Dyson V12 Detect Slim Absolute dikey süpürge modeli Dyson'ın en güçlü ve kompakt kablosuz süpürgesi olarak üretilmiştir. 60 dakikaya kadar azalmayan emiş gücünün yanında Anti-tangle teknolojisi ile evcil hayvanlardan kalan partiküllerin derinlemesine temizliği oldukça kolay hale geliyor. Güçlü ama oldukça hafif dijital motoru mikroskobik tozların yanında büyük kirleri çekebilmek için dakikada 125 bin devire kadar dönebilmektedir. Dyson V12 Detect Slim Absolute tam yalıtımlı filtresi sayesinde 0.3 mikron boyutuna kadar küçük partiküllerin %99.9'una kadarını hapsederken dışarıya net temiz hava verebilmektedir. Dyson V12 Detect Slim Absolute, yıkanabilir filtresi ile beraber kullanım ömrünü artırabilmektedir.

2.) Xiaomi Vacuum Cleaner G11 Eu

Ev elektroniği alanında son yıllarda büyük bir atılım yaparak zirve markalar arasına giren Çinli teknoloji şirketi Xiaomi, şarjlı dikey süpürge modelleri alanında da yeni nesil teknolojileri kullanıcısına sunmayı başarıyor. Şarjlı dikey süpürge tavsiyeleri alanında ikinci sırayı alan Xiaomi Vacuum Cleaner G11 Eu modeli de maksimum emiş gücünün yanında çok yüzeyli fırça başlığı, dolaşmayı engelleyen teknoloji ile akıllı emiş gücü ayarının yanında yüksek kapasiteli bataryası ile ilk sıralarda tercih ediliyor. Xiaomi Vacuum Cleaner G11 Eu Xiaomi Vacuum Cleaner G11 Eu modeli 185 AW emiş gücü ile etkin temizlik sağlarken bir önceki nesline göre daha uzun kullanım ömrü ve performans göstermektedir. Dolaşmayı önleyen teknolojisi ile halı tüylerine asla zarar vermeyen özelleşmiş bıçakları ile maksimum temizlik sağlar. Lityum iyon polimer pilleri 60 dakikaya kadar kullanım sağlarken bu durum süpürgenin sık sık şarj edilmesine ihtiyaç duyulmamasını sağlar. Xiaomi Vacuum Cleaner G11 Eu dikey süpürge modeli sağlığı olumsuz etkileyen allerjenleri de çok katmanlı filtreleme özelliği ile başarılı bir şekilde hapsederek filtreler.

3.) Bissell Multireach Active 21V

Bissell MultiReach Active 21V şarjlı dikey süpürge modeli en çok satılan ve Türkiye'de en çok kullanılan modeller arasında yer alıyor. 21V motor gücü ile 30 dakikaya kadar kesintisiz temizlik imkanı sunan modelde dolanma önleyici "Tangle Free" başlığı ve fırça yapısı bulunmaktadır. Temizlik sonrasında toz haznesi de kolay bir şekilde temizlenebilirken kirle temasınızı en aza indirgemektedir. Bissell Multireach Active 21V Bissell MultiReach Active 21V modeli dolanma önleyici başlık, LED ışıklandırma, hem dikey hem de yatay olarak ikisi bir ara yapısının yanında çoklu filtre özelliği ile tercih sebebiniz olabilir.

4.) Fakir Inovator X Plus

Şarjlı dikey süpürge modelleri arasında Alman teknolojisi ile üretilen Fakir Inovator X Plus modeli listede zirvelerde yer almakta. Çok fonksiyonlu başlıkları sayesinde hemen her noktayı temizleyebilme özelliği bulunan bu süpürge modelinin mobilya aparatı da ayrıca bulunmaktadır. Fakir Inovator X Plus Toz algılama özelliğinin yanı sıra aktif kullanımda 45 dakikaya kadar giden şarjı, LED paneli ve 30V gücü ile en iyi dikey şarjlı süpürge modelleri listesinde yer alan Fakir Inovator X Plus, ülkemizde de en çok satılan modeller arasında bulunuyor.

5.) Philips XC8349/01 Aqua Plus

Philips markasının popüler süpürge modeli olan XC8349/01 Aqua Plus modeli de oldukça satan dikey şarjlı süpürge modelleri arasında yer alıyor. Hem ıslak zeminlerde hem de kuru kullanım seçeneği bulunan Philips XC8349/01 Aqua Plus, çift taraflı emiş gücünün yanında özelleşmiş başlığı aracılığıyla kir ve tozu tek seferde temizlemeyi başarır. Philips markasının en iyi dikey şarjlı süpürge modeli XC8349/01 Aqua Plus birçok özelliği ile en çok tercih edilenler arasında da zirvelerde yer alıyor. Philips XC8349-01 Aqua Plus Always Clean kaplama özelliği sayesinde antibakteriyeldir ve temizlik sonrası bakteri üremesini engeller. 80 dakikaya kadar çalışma süresi bulunan XC8349/01 Aqua Plus dikey süpürge modeli bu alanda en iyilerdendir. Süpürme yönü ve gücüne göre baskıyı ve emiş gücünü otomatik olarak ayarlarken Philips XC8349/01 Aqua Plus modelinin 7.5 kg ağırlığı bulunduğunu belirtelim.

Habib; isimli ziyaretçimizin yorumunu da sizlerle paylaşmak istiyoruz. Ziyaretçimiz liste dışı olmakla birlikte Karcher VC 6 model dikey şarjlı süpürge modelinin en iyiler arasında olduğunu vurgularken Philips ve Fakir modellerinde HEPA filtre olmadığından bahsetmiş. Ayrıca Philips 8349 model şarjlı süpürgenin küçük başlığının yanında büyük tekerlekleri nedeniyle küçük halılarda kullanım zorluğu oluşturduğunu ve etrafa toz üfürdüğünü de detaylandırmış. Sizin bu konudaki yorumlarınızı da alıp içeriğimizde rehber olarak sunabiliriz.

Şarjlı Dikey Süpürge Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kullanım kolaylığı nedeniyle son zamanlarda oldukça fazla tercih edilen dikey şarjlı süpürge modelleri az yer kaplamaları ve şarj destekleri ile ön plana çıkıyor. En zor köşeleri de temizleme imkanı sunan özel başlıkları sayesinde etkin bir temizlik sağlayan dikey süpürgeler hem ev ve ofis ortamlarında hem de araç içi temizliğinde kullanılabilmektedir. Rehberimizde detaylarını açıkladığımız şarjlı dikey süpürge modellerinin yanı sıra işte en iyi şarjlı dikey süpürge tavsiyesi edebileceğimiz 10 model..

 1. Dyson V12 Detect Slim Absolute
 2. Xiaomi Vacuum Cleaner G11 Eu Dikey Şarjlı Süpürge
 3. Dyson V8 Extra
 4. Karcher VC 6 Şarjlı Dikey Süpürge
 5. Bissell Multireach Active 21V
 6. Fakir Inovator X Plus
 7. Philips XC8349/01 Aqua Plus
 8. Philips XC8049/01 Şarjlı Dik Süpürge
 9. Tefal TY6983TR X-PERT 3.60
 10. Philips XC7043/01 SpeedPro Max
 11. Grundig VCP 4830

Peki şarjlı dikey süpürge modellerinden herhangi birisini almaya karar verdiniz. Hangisini tercih edeceksiniz? Şarjlı dikey süpürge alırken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir konusunu merak ediyorsanız işte arayacağınız ve inceleyeceğiniz özellikler..

 • Yüksek emiş gücünün yanında EPA, HEPA filtre desteği.
 • Pil yapısı ile beraber tam şarj süresi.
 • Başlık seçenekleri ve toz kapasitesi.
 • Kolay değiştirilebilen ve temizlenebilen toz torbaları.
 • Uzun şarj süresi bulunan dikey süpürgeler.
 • Dikey süpürge modellerinin gürültü ve ses özellikleri.
 • Garanti ve servis ağının ulaşılabilir olması.

Daha önce en iyi robot süpürge modelleri konusunda inceleme yazısını sizlerle paylaşmıştık. Bugün yayınladığımız rehberimizde ise kullanım kolaylığıyla en çok tercih edilen en iyi şarjlı dikey süpürge modelleri konusunu ele aldık. Listemizde bulunan veya sizin kullandığınız dikey süpürge modelleri ile ilgili artılar ve eksileri yorumlarla bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum