ShieldTECH 2018 buluşmaları, kamu ve özel sektörde siber güvenlik trendlerini belirledi

ShieldTECH 2018 buluşmaları, kamu ve özel sektörde siber güvenlik trendlerini belirledi
ShieldTECH 2018 buluşmaları, kamu ve özel sektörde siber güvenlik trendlerini belirledi

Innovera, ShieldTECH 2018 kapsamında İstanbul ve Ankara'da düzenlediği toplantılarda, özel sektörün ve kamu kurumlarının yeni nesil siber güvenlik ihtiyaçlarına uygun çözümleri tanıttı. Siber tehditlerin gittikçe büyüyerek daha karmaşık hale gelmesi, şirketlerin siber güvenlik süreçlerinde izlemeleri gereken yolun daha etkin, daha sonuç odaklı ve daha proaktif olmasını kaçınılmaz kılıyor. Şirketlerin bu riskler karşısında almaları gereken önlemler, başarısı kanıtlanmış çözümler eşliğinde Innovera'nın 9, 10 ve 11 Mayıs tarihlerinde İstanbul ve Ankara'da düzenlediği etkinliklerde özel sektörden ve kamu kurumlarından katılımcılara aktarıldı.

ShieldTECH 2018 kapsamında 9 Mayıs Çarşamba günü Anadolu Hotels Downtown Ankara'da düzenlenen SOME Teknolojileri Güncel Gelişmeler Etkinliği'nde, Siber Olaylara Müdahale Ekibi (SOME) için geliştirilen en yeni teknolojiler, 20'yi aşkın kamu kuruluşunun katılımıyla değerlendirildi. Innovera güvencesiyle Türkiye pazarına sunulan dünya lideri zafiyet yönetimi çözümü Tenable Security Center ve gelişmiş raporlama ve analiz çözümü Micro Focus Arcsight katılımcılara tanıtıldı. Yerli ve milli Ar-Ge çalışmalarının ürünü olarak Atar Labs tarafından geliştirilen, Güvenlik Operasyon Merkezleri'ni daha hızlı ve esnek bir yapıya kavuşturan ATAR ve korelasyon kuralları için bir pazar oluşturan SOC Prime Threat Detection Marketplace kamu yetkilileri tarafından ilgiyle karşılandı.

“Uyarlanabilen Güvenlik” için dört adım

10 Mayıs Perşembe günü Feriye Palace İstanbul'da düzenlenen ShieldTECH 2018 buluşması, aynı zamanda Uyarlanabilen Güvenlik (Adaptive Security) temalı etkinlik serisinin ilki oldu. Gartner tarafından her geçen gün karmaşıklığı ve hacmi artan siber tehditlere karşı etkili bir çözüm olarak önerilen Uyarlanabilen Güvenlik Mimarisi (Adaptive Security Architecture) bu etkinlikte detaylıca incelendi. Katılımcılar, yeni nesil güvenlik mimarisini oluşturan dört ana yeteneğin Predictive (tahmin etme), Preventive (önleme), Detective (tespit etme) ve Retrospective (müdahale etme) olarak tanımlandığı Uyarlanabilen Güvenlik Mimarisi'nin Tahmin ve Tespit adımlarında rakipsiz çözümleri birinci elden dinleme fırsatı buldu.

Güvenlik Operasyon Merkezlerinde dijital dönüşüm

Innovera ayrıca İstanbul'daki ofisinde 11 Mayıs Cuma günü düzenlediği etkinlikte, yeni dönemde kurumların vazgeçilmezi olacak Güvenlik Operasyon Merkezi (SOC) ve Yönetilebilir Güvenlik Hizmetleri (MSS) hizmetlerini tanıttı. Siber tehditlerin artışı, güvenlik operasyon merkezlerini her şirketin en kritik iş birimlerinden biri haline getirirken, Innovera'nın Yeni Nesil Siber Güvenlik Operasyonları Merkezi ve Yönetilebilir Güvenlik Hizmetleri şirketler için güçlü bir savunma hattı oluşturuyor..

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.