"Gençlere Yenilenebilir Enerji Sektöründe Duyulan İhtiyaç Artıyor"

"Gençlere Yenilenebilir Enerji Sektöründe Duyulan İhtiyaç Artıyor"
"Gençlere Yenilenebilir Enerji Sektöründe Duyulan İhtiyaç Artıyor"

Yingli Solar Türkiye Ülke Müdürü Uğur Kılıç Genç Türkiye Zirvesi kapsamında düzenlenen “Enerji Endüstrisinin Dijital Dönüşümü” başlıklı oturumda yaptığı konuşmada, Türkiye’de yenilenebilir enerji alanında çalışacak, enerji projelerine katma değer yaratacak ve ülke ekonomisinin ihtiyacı olan enerji santrallerini hayata geçirecek genç mühendislere çağrı yaparak, “Ülkemizde genç mühendisleri yenilenebilir enerji sektöründe kariyer yapmaya davet ediyorum. Sektörün ülke ekonomisine yaratacağı büyük kaktı için sizlere ihtiyacımız var.” dedi.

Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde düzenlenen Genç Türkiye Zirvesi kapsamında “Enerji Endüstrisinin Dijital Dönüşümü” başlıklı bir oturum düzenlendi. Oturum başkanlığını Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz yaparken, oturuma Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu Başkanı Mustafa Yılmaz, Yingli Solar Türkiye Ülke Müdürü Uğur Kılıç ve Zorlu Enerji Grup Başkanı İbrahim Sinan Ak konuşmacı olarak katıldı.

Yenilenebilir Enerji Sektörü

Gençler enerji sektöründe kariyer yapsın

Yingli Solar Türkiye Ülke Müdürü Uğur Kılıç oturumda yaptığı konuşmada Türkiye Gençlik Zirvesi’ne katılan gençlere enerji sektöründe kariyer yapmaları konusunda çağrıda bulundu. Bilişim teknolojileri alanında kendisini geliştirmiş, bilgi ve birikimini artırmış, enerji sektörünün hızla dijitalleştiği bu dönem içerisinde enerji şirketlerinin bir çoğunun ihtiyaç duyacağı ve tercih edeceği çalışanların gençler arasından olacağına dikkat çekti.

Uğur Kılıç, “Bilişim teknolojileri alt yapısı olmasa da enerji sektöründe bütün alanlardan ekonomi, işletme ve mühendislik alanlarından tüm gençlere ihtiyacımız var. Özellikle yenilenebilir enerjinin hayatımıza girdiği ve daha fazla gündeme geleceği bu dönemde kaliteli insan kaynağı, hem teknik know-how hem de enerji ile ilgili birikimlerini bir araya getirebileceği ve bu anlamda enerji şirketlerine katma değer yaratacak gençlerin bu alanda kariyer yapması için buradan çağrı yapıyorum” dedi. Uğur Kılıç son olarak şöyle devam etti: “Türkiye’de insan kaynağına elektrik üretim kaynağından başlayarak, dağıtımına ve tüketiciye ulaştırılmasına kadar süren tüm aşamalarda bu profildeki gençlere ihtiyacımız olduğunu tekrar etmek isterim. Lütfen bu konuda kendinizi geliştirin ve iş hayatına atılın, belirlediğiniz kariyer yolunda bize katılın.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.