Elon Musk: "Madem Bu Kadar Akıllıyım, Twitter İçin Neden Bu Kadar Para Ödedim?"

Yayınlanma:
Elon Musk: "Madem Bu Kadar Akıllıyım, Twitter İçin Neden Bu Kadar Para Ödedim?"
Elon Musk, Paris'te katıldığı bir konferansta ilginç söylemlerde bulundu ve enteresan bir soru sordu: "Madem bu kadar akıllıyım, neden Twitter'a bu kadar para ödedim?" Musk, Twitter'ın satın alımının pahalı olduğunu kabul etmekle birlikte, platformun "olumsuz bir yöne gitmesinden" endişe duyduğunu belirtti.

Twitter'ı Uygarlık İçin Pozitif Bir Güç Haline Getirmek İstiyor

Elon Musk, Twitter'ın olumsuz bir yönde ilerlediğini hissettiğini ifade etti ve arzusunun platformu uygarlık için olumlu bir güç haline getirmek olduğunu dile getirdi. Ekim ayı sonunda kontrolü ele aldığından bu yana Twitter'ın büyük ölçüde temizlendiğini iddia eden Musk, düzenli bir Twitter kullanıcısı olan çoğu kişinin deneyimlerinin iyileştiğini savundu. Twitter'daki botlar, dolandırıcılıklar ve çeşitli kötü içeriklerin yüzde 90'ından kurtulduklarını ve çocuk istismarı materyallerinin yüzde 95'ini platformdan sildiklerini belirtti.

Elon Musk ve Bernard Arnault Öğle Yemeğinde Buluştu

Bloomberg'in haberine göre Elon Musk, dünyanın en zengin ikinci kişisi ve LVMH CEO'su Bernard Arnault ile bir araya geldi. İkilinin yemekte neler konuştuğu açıklanmadı. Musk, ayrıca şirket değerlemelerinin de "garip" olduğunu ifade etti. Tesla hisselerinin çok yüksek olduğunu söylediğinde, şirketin hisse senedi fiyatının yükseldiğini belirtti. Ancak Musk'a göre Tesla'nın değeri öncelikle özerklik temeline dayanıyor ve bu durum şirketi daha değerli kılıyor. Elon Musk, Twitter'ın satın alımıyla ilgili eleştirilerine devam ederken, gelecekte platformun daha pozitif bir yöne evrileceğine inandığını ifade etti. Uygarlık için olumlu bir etki yaratma amacıyla Twitter'ı temizleme çabalarına devam edeceğini ve kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çalışmalarını sürdüreceğini vurguladı.

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.