MetaverseTrend

Facebook’un 533 Milyon Kullanıcının Verisinin Çalınmasına İlişkin Bir Planı Yok

Facebook’tan nihayet bir açıklama geldi. Şirketin haber ajansı Reuters’a konuşan bir sözcüsü, 533 milyon kullanıcının verilerinin sızdırılmasına ilişkin planın ipuçlarını verdi. Aslına bakılırsa bir plan yok, zira Facebook, çaldırılan hesaplara ilişkin kullanıcılarını herhangi bir şekilde bilgilendirmeyi düşünmüyor. En azından hesabı ele geçirilen kullanıcılara bir e-mail gönderilebileceği düşünülüyordu.

Bu hayal kırıklığı, genel olarak tüm kullanıcıların en azından temel güvenlik prosedürlerini uygulamaları gerektiğini gösteriyor. Bu kapsamda şifrelerin değiştirilmesi ve hesaplardaki kamuya açık olarak paylaşılmış kişisel verilerin azaltılması iyi bir strateji olabilir. İsim ve soy isminiz dışındaki verileri paylaşmak zorunda değilsiniz…

Peki Facebook neden kullanıcıları bilgilendirmemeyi seçiyor. Reuters’a konuşan yetkili bunun nedenini iki madde ile açıklıyor. İlk olarak hangi kullanıcıların bilgilendirilmesi gerektiğinden emin olunmadığı belirtiliyor. İkinci olarak da ele geçirilen verilerle ne yapılacağı hakkında bir düşünceleri bulunmadığı ifade ediliyor. Bunların tuhaf açıklamalar olduğuna şüphe yok.

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu