WhatsApp’a İki Yeni Özellik Geliyor

WhatsApp’a İki Yeni Özellik Geliyor

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a birçok yeni özellik geliyor. Uzun süredir konuşulan ve gelmesi beklenen bu özelliklerin, kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunacağı belirtildi. Peki, yeni gelecek özellikler neler?

WhatsApp’a Gelecek Özellikler

Bir süre önce kaldırmayı planladığı özelliği tekrar getirecek olmasıyla gündeme gelen WhatsApp, şimdi iki yeni özellik ile tekrar gündemde. Bu özelliklerden ilki, 2019 yılında Android ile gelen parmak izi okuyucu ile WhatsApp’a giriş, şimdi de WhatsApp web sürümü için geliyor. Bu yenilik özellikle web sürümüne giriş gerekli olan QR kod okutma olayına alternatif olması için deneniyor. Bilindiği üzere QR kod okutma olayı birçok kullanıcı tarafından hala eleştirilmekte ve kullanışlı bulunmamakta.

Gelecek olan bir diğer özellik ise, duvar kağıdını özelleştirme olarak belirtildi. Şu an geliştirme aşamasında olan bu özelliğin ne zaman tam sürüm olarak sunulacağı ise bilinmiyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, sohbet arka planları özelleştirebilecek ve opaklık ayarlarını yapabilecek.

YORUM

Yorumlar 0