İnternet

Samsung Internet, yeni özelleştirme seçenekleri getiriyor

Samsung Internet tarayıcısı yeni güncelleme aldı. Bu güncellemeyle birlikte tarayıcıya yeni özelleştirme seçenekleri eklendi.

Samsung Internet, yıllar içinde kullanıcı deneyimini geliştirmeye ve zenginleştirmeye büyük önem veren Kore devinin ekosistemindeki en önemli uygulamalardan birini temsil ediyor. Son açıklanan bilgilere göre uygulama, Beta kanalında bir süre test ettikten sonra kararlı kanalda 21.0.0.41 sürümünü alıyor. Bu da özellikle tabletlerde yeni özelleştirme olanakları getiriyor.

Samsung Internet Browser 21, görünüşte oldukça yetersiz bir değişiklik günlüğüyle sunuluyor. Ancak bu, onları arayan kullanıcıları mutlu edecek bazı ilginç yenilikleri gizliyor. Beklendiği gibi, en çok beklenen özellik şüphesiz adres çubuğunu arayüzün altına taşıyarak kullanılabilirliğini artırıyor.

Söz konusu sürümle birlikte, Android tabletlerde bile maksimum özelleştirme ve esnekliğe sahip olmak için yer işaretleri çubuğunun ve sekmelerin ekranın altına taşınması da etkinleştirildi. Ayrıca sürüm 21’den önce, yukarıda belirtilen olanaklar yalnızca akıllı telefon arayüzünde mevcutken, tablet uygulaması son zamanlarda belirli bir durgunluktan mustaripti.

Yukarıda açıklanan işlevler nihayet tabletlere de gelmiş olsa da, özelleştirme açısından hala bazı boşluklar var. Esas olarak hangi öğenin (URL çubuğu, yer imleri ve sekmeler) ayrı ayrı aşağıya doğru hareket edeceğine karar vermek henüz mümkün değil. Şu anda, yer imleri ve sekme çubuğu adres çubuğuna bağlıdır, bu nedenle ikincisini taşımak, seçme olasılığı olmadan tüm bölümü hareket ettirecektir.

Samsung Internet 21.0.0.41 şu anda Galaxy Store’da mevcut ve yakında Google Play Store’a da gelecek. Şu an için güncelleme az sayıda kullanıcıya bildirildi, ancak önümüzdeki birkaç saat içinde herkes tarafından indirilebilir olacak.

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu