Filmlerdeki En İyi 8 Antrenman Sahnesi

Filmlerdeki En İyi 8 Antrenman Sahnesi

Rock’den American Beauty’e, Anchorman’dan Pumping Iron’a sinema tarihindeki en iyi antrenman sahneleri…

GI-Jane1 | GI Jane

Ridley Scott’ın 1997’de gösterime giren filmi GI Jane’de bir denizciyi canlandıran Demi Moore şınav çekerken… Güzel oyuncunun en gözde olduğu zamanlar ve performansıyla ‘vay be’ dedirtmeyi başarıyor.

Run-Fatboy-Run2 | Run Fatboy Run

David Schwimmer’ın 2007’deki komedi filmi Run Fatboy Run’dan eşsiz bir koşu sahnesi… Simon Pegg hafif göbekli ama zinde. Dev kulaklıkları ile sinema endüstrisinin en iyi koşu performanslarından birini sergiliyor.

pumpingiron2d3 | Pumping Iron

Avusturyalı sinema ikonu Arnold Schwarzenegger’ın rol aldığı belgesel Pumping Iron, belki de tarihin en yoğun ‘vücut geliştirme ağırlıklı’ yapımı. Venice Beach California’dan Gold’s Gym’e amatör ve profesyonel vücutçuların 1975 Mr.Olympia yarışmasına hazırlıklarını ele alan yapımda Arnold, neşeli ve rahat tavırlarıyla sinema tarihine adını yazdırmaya başlıyor.

perfect4 | Perfect

80’lerdeki egzersiz çılgınlığını konu alan 85 yapımı Perfect, genç Los Angeles sakinlerinin sağlık kulüplerinde geçen saatleri, bu kulüplerin akıl almaz derecede popüler bir hal alışı üzerine yazılan bir Rolling Stones makalesine dayanıyor. John Travolta’nın da rol aldığı filmde Jamie Lee Curtis’in egzersiz performansı olağanüstüydü.

bridget-jones 5 | Bridget Jones’un Günlüğü

Tüm dünyada ilgiyle izlenen Bridget Jones’un Günlüğü’nde Renée Zellweger’ı bol bol bisiklet pedalı çevirirken izledik. Her kadının hayatından, kendisinden ya da arkadaşlarından izler barındıran filmde balık etli ve talihsiz Bridget’ın zayıflama çabası harikuladeydi.

Anchorman-The-Legend-of-Ron-Burgundy6 | Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

70’lerin televizyon dünyasını konu edinen 2004 çıkışlı komedi filminde Will Ferrell, ünlü bir haber sunucusu rolünde ve hayatının filminde karşımıza zaman zaman dumble kullanarak spor yaparken çıkıyor. Neşeli ve kassız bir şekilde.

rocky7 | Rocky

Türkiye’de uzun yıllar boyunca evde sinema keyfi denildiği zaman akla gelen ilk filmlerden Rocky serileri, Rocky Balboa ile boks ve rekabet dolu saatler anlamına da geliyordu. Sylvester Stallone’un canlandırdığı Balboa koşuyor, tırmanıyor, atlıyor, etleri yumrukluyor ve durmaksızın çalışıyor. Fazla söz gerek var mı?

american-beauty 8 | American Beauty

Sam Mendes’in 99 yapımı Komedi-dram türündeki filmi, ‘Kendimi şekillendirmem gerek. Hızlıca.’ Ana fikrine sık sık vurgu yapan bir yapımdı. Oscar’lı oyuncu Kevin Spacey, dumble’larla bolca haşır neşir olacak, antrenman yapacak ve vücuduyla orta yaş krizindeki benliğinin önüne geçmeye çalışacaktı.

Facebook, Google+ ve Twitter üzerinden paylaşmayı unutmayın… Aşağıdaki butonlara tıklamanız yeterli.

YORUM

Yorumlar 0