Spotify'a Şarkı Sözüyle Arama Yapma Özelliği Geldi

Spotify, masaüstü uygulamasında uzun zamandır bulunan "şarkı sözüyle arama yapma" özelliğini iOS ve Android uygulamalarına da getiriyor. Kullanıcılar artık yalnızca şarkı sözünü yazıp Spotify'da arama yapabilecek...

Yayınlanma:
Spotify'a Şarkı Sözüyle Arama Yapma Özelliği Geldi

Gün içinde ağzımıza takılan ancak adını bir türlü hatırlayamadığımız şarkıları Spotify'da bulmak artık çok daha kolay hâle geldi. Aktarılan bilgilere göre şirket, YouTube ve Apple Music gibi platformlarda yıllardır olan "şarkı sözüyle arama yapma" özelliğini nihayet mobil uygulamasına da getirdi.

Bir başka deyişle kullanıcılar artık şarkı sözünü yazarak Spotify'da arama yapabilecek. Daha önce hiç duymadığımız ya da ilk kez duyduğumuz bir şarkıyı tanımlamak istediğimizde genellikle yardımımıza koşan Shazam uygulaması oluyor.

Ancak yalnızca sözlerini hatırlayabildiğimiz şarkılar için Shazam'ın pek de işlevsel değildi. Böyle bir durumdaysa aklımızda kalan sözleri internette aratarak merakımızı gidermeye çalışıyoruz. Spotify'ın mobil uygulamasına eklenen yeni özellikle birlikte artık böyle bir zahmete gerek kalmayacak ve kullanıcılar, akıllarında kalan şarkı sözleriyle doğrudan uygulama üzerinde arama yapabilecekler.

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.