Neden Güncel Siber Güvenlik Yazılımı Kullanmalıyız?

Siber güvenlik ve antivirüs yazılımları, surfing için gereken en temel ve en önemli güvenlik çözümlerden biri olma özelliklerini hâlen koruyorlar. Bu yazımızda, güncel siber güvenlik yazılımlarının avantajlarını sizlerle paylaşacağız.

Yayınlanma:
Neden Güncel Siber Güvenlik Yazılımı Kullanmalıyız?

Siber güvenlik ve antivirüs yazılımları, uzun süredir hayatımızda. Bir çoğumuz için siber güvenlik yazılımları “görev çubuğundaki basit bir logo” olarak görülse de, arka planda bizim bilmediğimiz pek çok işlemi gerçekleştirdikleri ve sistemimizi risklere karşı korudukları su götürmez bir gerçek… Bugün, neden güncel siber güvenlik yazılımı kullanmalıyız sorusuna açıklık getirmek ve sizleri bu hususta bilgilendirmek istiyoruz...

Siber güvenlik yazılımları… Bu hizmeti veren pek çok marka var ve her biri müşterilerine en yüksek  düzeydeki korumayı sunmak için çalışıyor. Son kullanıcı yönünden ele aldığımızda, güncel siber güvenlik yazılımları bizlere daima korunan bir sistem ve güvenli internet erişimi sağlıyorlar.

Neden güncel siber güvenlik yazılımı kullanmalıyız? Güncel olmazsa ne olur?

Lisansı sona eren ya da deneme süresi biten siber güvenlik yazılımlarının güncellenmediğini eminiz gözlemlemişsinizdir. Siber güvenlik yazılımları, yaptıkları otomatik güncellemelerle sadece uygulamalarının kullanımını veya performansını iyileştirmekle kalmazlar. Bu yazılımlara ait güncellemelerinin büyük bölümü, virüs imza veritabanı güncellemeleriyle ve güncel saldırı metotlarına dair bilgilerle doludur.

Siber güvenlik yazılımı üreticileri düzenli ve sürekli olarak yayınladıkları bu güncellemelerle daima en yeni siber saldırılara ve zararlı yazılımlara karşı hazır durumda olurlar.  Yani bir siber güvenlik yazılımı ne kadar sık güncelleniyorsa, o kadar fazla siber tehditlerden sisteminizi koruyor demektir.

Bizler farkında olmasak da tıpkı evrenimiz gibi siber âlem de genişliyor ve büyüyor. Bu büyüme esnasında kişisel verilerimize göz diken internet korsanları, banka hesaplarımızın peşinde olan avcılar, kişisel bilgisayarımızı ele geçirerek bizi fidye ödemeye zorlayacak olan zararlı yazılımlar gittikçe güçleniyorlar.

Siber saldırılar ve siber güvenlik kavramları, birbirini tetikleyen iyi ve kötünün amansız savaşı gibidir. Güncel siber güvenlik yazılımları sayesinde koruma duvarlarımız yükselirken, bu zararlı yazılımlar daha yüksek sıçramalarla duvarlarımızı aşmaya çalışır.

Günümüzden yaklaşık 7-8 yıl önce, saldırılar daha ziyade basit zararlı yazılımlarla ağırlıklı olarak yapılmaktaydı. Oysa bugün hem zararlı yazılımların etkileri ve becerileri arttı, hem de kimlik avcılığı metotları gelişti.

Her geçen gün teknoloji daha da güçleniyor ve kodlama ile neler yapılabileceğine her yeni günle beraber daha çok şaşırıyoruz. Birileri daima sistemlerin açıklarını arıyor. Son kullanıcı için buradaki en büyük tedbir, güncel bir siber güvenlik yazılımı kullanmak olarak öne çıkıyor.

Ücretsiz Deneyebilir ve Kendiniz Sonuçları Görebilirsiniz

Elbette güncel siber güvenlik yazılımlarına sahip olmanın bir bedeli var. Tam ve kapsamlı koruma için süreli olarak lisans satın almak gerekiyor. Ödeyeceğimiz bu bedeller, karşılaşacağımız siber güvenlik sorunlarının yanında; aslında gerçekten makûl rakamlardır.

Eğer bir siber güvenlik yazılımı satın almak konusunda yine de tereddütleriniz varsa, bu yazımızda size küresel siber güvenlik firması ESET’in son nesil siber güvenlik yazılımı olan Smart Security Premium 2018 Edition’ı önermek istiyoruz. Aralıksız olarak daima güncellenen ve tehditlere karşı maksimum korumayı sunan ESET, oldukça kapsamlı ve kolay anlaşılır yönetim paneliyle hem sisteminizi risklere karşı daima korur, hem de kişisel bilgisayarınızda yapmak istediklerinizi engellemeyecek şekilde çalışıyor.

Son zamanlarda akıllı ev cihazlarına yönelik artan siber saldırıları görmezden gelmeyen ESET, yeni yazılımı ile bu konuda da kullanıcılarına koruma sunuyor. Ancak ESET’i önermemizin bir esas nedeni, ücretsiz deneme sürümü opsiyonuna da sahip olması. Sadece birkaç kolay adımda ESET Smart Security 2018 Premium Edition’ı bilgisayarınıza kurabilir ve 15 gün boyunca tam sürüm özelliklerinden birebir faydalanabilirsiniz. Ücretsiz deneme sürümü için bağlantı adresini sizinle paylaşacağız.

ESET Smart Security 2018 Premium Edition ücretsiz deneme sürümü için TIKLAYIN

İnternette güvenli zaman geçirin ve keyifle kalın.

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.