Instagram Mesaj Silinmiyor Hatası Çözümü Nedir?

Yayınlanma:
Instagram Mesaj Silinmiyor Hatası Çözümü Nedir?
Instagram uygulamasında sıkça karşılaşılan mesaj silinmiyor sorununun çözüm yolları neler olabilir adlı rehberimizle karşınızdayız. Şu günlerde oldukça fazla görülen Instagram'da mesaj silinememe hatası ile siz de karşılaştıysanız aşağıda verdiğimiz adımları takip ederek sorununuzun çözümüne ulaşabilirsiniz. Instagram mesaj silinmiyor hatası alan kullanıcılar bazı yöntemlerle bu sorunu atlatabiliyor. Uygulamayı kullanırken ara ara karşılaşılan bu durumda kullanıcılar mesajları hem kendileri hem de karşı taraftan silmek için "Gönderimi Geri Al" seçeneğini kullanabilir. Çoğu kullanıcı bu sayede Instagram mesaj silinemiyor sorununu çözebilir. Ancak bazı durumlarda bu yeterli olmaz, farklı çözüm aşamalarını da kullanmak gerekebilir. İşte Instagram mesaj silinmiyor sorununu çözmek için kullanılacak yöntemler..

Instagram Mesaj Silinmiyor Hatası Çözüm Yolları Nelerdir?

  1. Instagram uygulamasını kapatıp yeniden açın.
  2. Uygulamanın yeni sürümü varsa güncelleyin.
  3. İnternet bağlantınızı kontrol edin.
  4. Instagram sunucu durumunu kontrol edin.
  5. Instagram uygulamasının önbelleğini temizleyin.
  6. Telefonunuzu yeniden başlatıp uygulamaya yeniden açın.
  7. Instagram uygulamasını kaldırıp yeniden yükleyin.
Instagram mesaj silinmiyor ya da DM ile mesaj gönderememe sorununu çözmek için kullanabileceğiniz adımlar bu şekildedir. Şimdi bu adımları detaylandırıp kısaca açıklayalım.

Instagram Uygulamasını Kapatıp Yeniden Açın

Oldukça basit gibi görünse de birçok Instagram mesaj silinmiyor sorunu olan kullanıcı, bu sayede hatanın çözümüne ulaşabiliyor. Instagram mesaj gönderememe sorunu yaşayan kullanıcıların ilk yapması gereken işlem uygulamayı kapatıp yeniden açmak olmalıdır.

Instagram Uygulamasını Güncelleyin

Uygulamanız eski bir versiyonsa Instagram'da sık sık sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Güncel olmayan uygulama mesaj gönderilmiyor sorununa neden olabilir. AppStore veya Google Play Store üzerinden Instagram uygulamasının yeni sürümü olup olmadığını kontrol edip güncelleme var ise uygulamanızı güncellemenizi öneririz.

İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

İnternet ve ağ bağlantınızla ilgili yaşanan sorunlar veya bağlantı kopmaları da Instagram mesaj silinmiyor hatası olarak karşımıza çıkabilir. İnternet bağlantısı probleminde gönderilen mesajları silmek mümkün olmayacaktır. Bu nedenle farklı sitelere giriş yapmayı deneyerek internet bağlantınızı kontrol etmenizde fayda var.

Instagram Sunucu Durumunu Kontrol Edin

Bazen Instagram sunucularında yaşanan bir sorun nedeniyle uygulama üzerinden mesaj gönderemez veya gönderdiğiniz mesajları silemeyebilirsiniz. Çok sayıda kullanıcı aynı sorunu diğer sosyal medya hesapları üzerinden tartışıyorsa Instagram sunucuları ile ilgili genel bir sorun yaşanıyor olabilir. Bir süre sonra yeniden Instagram'a giriş yapıp silinmeyen mesajları silmeyi deneyebilirsiniz.

Instagram Uygulama Önbelleğini Temizleme

Instagram mesaj silinmiyor hatası bazı durumlarda uygulamanın aşırı önbellek toplaması nedeniyle de oluşabilir. Bunu düzeltmek için "Ayarlar > Uygulamalar > Instagram > Depolama > Önbelleği Sil" adımlarını kullanarak uygulama önbelleğini silebilirsiniz.

Telefonunuzu Yeniden Başlatın

Telefonu yeniden başlatmak birçok uygulama hatasını çözebilir. Instagram mesaj silinmiyor hatası yaşayan kullanıcılar telefonunu yeniden başlatıp aynı anda modemlerini de kapatıp açarlarsa bu sorunu çözebilirler. Telefonu yeniden başlatma adımı diğer yöntemler işe yaramazsa kesinlikle başvurmanız gereken bir adım olarak karşınızda durmaktadır.

Instagram Uygulamasını Yeniden Yükleme

Yukarıdaki adımların tamamını uygulayıp halen daha sorununu çözemeyen kullanıcılar telefonlarından Instagram uygulamasını kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyebilirler. Bu işlem bildirim sistemleri başta olmak üzere uygulama içinde mesaj silinmiyor gibi sorunları da tamamen ortadan kaldırabilir. instagram mesaj silinmiyor kesin çözüm

Instagram Mesaj Silinmiyor Kesin Çözümü (2023)

Instagram üzerinden mesaj silinmiyor hatası yaşayan kullanıcılar çözüm için şu yöntemleri de kullanabilirler..
  • Modemi kapatıp 5 saniye sonra yeniden açın.
  • Wi-Fi kullanıyorsanız mobil veri kullanmayı deneyin.
  • İnternet tarayıcısı üzerinden Instagram'a giriş yapın.

İlgili Haberler
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.