FIFA 23 Oyununda Kasma ve Donma Sorunu Kesin Çözümü

Yayınlanma:
FIFA 23 Oyununda Kasma ve Donma Sorunu Kesin Çözümü
FIFA 23 oyunu ilk çıktığı günden beri milyonlarca oyuncu tarafından büyük beğeniyle oynanmaya devam ediyor. Dünyanın en çok oynanan futbol konsol oyunları arasında bulunan FIFA 23 için son günlerde bazı eleştiriler gelmeye başladı.  Zira oyunu oynayanların birçoğu FIFA 23 kasma ve donma sorunu yaşadıklarını dile getirdiler. Sık sık güncellenen FIFA 23 oyunu bu paketlere rağmen sorunu henüz çözebilmiş değil. Teknoloji Turu ekibi olarak bu konuyu derinlemesine ele aldık ve FIFA hayranlarının sorununa çözüm üretmeye çalıştık. FIFA 23 oyununda kasma ve takılma sorunu yaşayan onbinlerce oyuncu arasında olduğunuzu varsayıyoruz. Oyuncular FIFA 23 oynadıkları esnada FPS düşmesi ve oyunda donma gibi sorunları sıkça yaşıyor. Bu sorunları tek bir adımla çözmek imkansız, zira tek bir nedene bağlı olmadığını gözlemledik. İşte FIFA 23 kasılma ve donma  problemleri için genel bakış ve inceleme rehberimiz. fifa 23 kasma ve donma sorunu nasıl çözülür

FIFA 23 Kasma ve Donma Sorunu Nedenleri?

FIFA 23 oyununda yaşanan takılma ve kasma gibi problemlerin en sık rastlanan nedenleri aşağıdaki gibidir.
 • Yetersiz PC sistem gereksinimleri
 • Güncellenmemiş Sürücüler
 • FIFA 23 oyununu güncellememiş olmak.
 • Oyun içi grafik ayarlarını düzgün kullanmamak.
 • Ekran Kartı ayarlarınızı optimizasyonu ile ilgili problemler.
 • Aynı anda PC sisteminde birçok uygulama & programı birlikte kullanmak.
 • Yetersiz internet bağlantısı ve ağ problemleri.

FIFA 23 Oyununda Kasma ve Donma Sorunu Çözüm Basamakları

FIFA 23 oyununda kasılma ve donma problemlerinin en sık rastlanan nedenlerini paylaştıktan sonra bu sorunları nasıl çözeceğimiz konusunda tavsiyelerimize geçelim. FIFA 23 oyununu takılma ve kasma yaşamadan sorunsuz bir şekilde oynayabilmek için aşağıdaki adımların hepsini doğru yaptığınızdan emin olmalısınız.
 • PC donanım sürücülerini güncelleyin.
 • FIFA 23 oyununu güncelleyin.
 • FIFA 23 için PC sistem gereksinimlerini karşılayın.
 • Dosya doğrulatma adımını gerçekleştirin.
 • FIFA 23 önceliğini artırma.
 • FIFA 23 oyun içi grafik ayarlarını optimize edin.
 • Ekran kartı ayarlarınızı FIFA 23 ile uyumlu hale getirin.
 • İnternet ve ağ bağlantınızı kontrol edin.
fifa 23 kasılma donma nedenleri

Donanım Sürücülerini Güncelleme

FIFA 23 oyununda olduğu gibi birçok oyunun en büyük kasma veya donma nedeni güncel olmayan sürücülerden kaynaklı olabilir. Bilgisayarınızda aygıt yöneticisinden sürücülerin güncel olup olmadığını kontrol ederek güncel olmayan sürücülerin güncellenmesi FIFA 23 oyunundaki takılma sorunlarının önüne geçerek daha hızlı bir oyun deneyimi yaşatabilir.

FIFA 23 Oyununu Güncelleme

Bazı güncellemeler oyunlarda belli başlı hatalara neden olarak oyunların donma problemi yaşatmasına neden olabilir. Bu durumlarda oyun geliştiricileri sık sık yeni güncellemeler yayınlayarak bu durumların önüne geçer. FIFA 23 oyununu daima güncel tutarak ve güncellemeleri sık sık kontrol ederek kasma problemini ortadan kaldırabilirsiniz.

FIFA 23 Dosya Doğrulatma Adımı

FIFA 23 kasma sorunu oluşturabilecek bir diğer durum oyuna gelen güncellemeler veya sıfır kurulumda yetersiz veya kesintili internet bağlantısı nedeniyle bazı oyun dosyalarının eksik yada hatalı olarak yüklenmesidir. FIFA 23 dosya doğrulatma yöntemini kullanarak hatalı dosyaların yerine yenisini yüklediğinizde kasılma sorununu çözmüş olabilirsiniz.

FIFA 23 Önceliği Artırma

Bilgisayarınızda FIFA 23 oynarken diğer programları da açık tutmak zorunda kaldığınız durumlarda kasma veya donma sorunları ile karşılaşabilirsiniz. Burada sistem gücünü daha çok FIFA 23 oyununa vermek için "Görev Yöneticisi" kısmından oyuna sağ tıklayarak öncelik verebilirsiniz. Bu işlem birçok oyuncunun FIFA 23 kasma problemini çözmüştür.

FIFA 23 Oyun İçi Grafik Ayarlarını Düzenleme

PC sisteminizde bulunan donanımların ayarlarına küçük dokunuşlar yaparak FIFA 23 oyununu daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde oynayabilirsiniz. Oyundaki gölge ve kenar yumuşaklığı gibi ayarların yanı sıra "Texture Quality" gibi ayarlardaki düzenlemeler FIFA 23 donma sorununu nispeten çözebilir.

Ekran Kartı Ayarlarınızı Eksiksiz Yapın

Ekran kartınızın sürücüsüne gelen otomatik güncellemeler sonrasında FIFA 23 oyununda donma sorunları yaşamanız olasıdır. Bu durumlarda ekran kartı kontrol merkezindeki ayarlar kısmında FIFA 23 oyunu için güç yönetimini maksimum performans olarak değiştirerek akıcı ve hızlı bir FIFA 23 deneyimini başlatabilirsiniz.

Sıfırdan FIFA 23 Oyununu Kurun

Birçok oyuncu FIFA 23 oyununda yaşadığı donma ve kasma problemlerini sıfır kurulum sonrasında çözdüğünü belirtmekte. Sıfır kurulum birçok oyun ve programda olduğu gibi FIFA 23 oyununda da performans sorunlarının çözümünde kullanılan en etkin yöntemlerden birisidir. Oyunu yeniden kurulum düşünürseniz sorunsuz ve hızlı bir internet bağlantısı ile beraber yeterli kullanılabilir disk alanına sahip olduğunuzu kontrol edin. Bunun için Fifa 23 sistem gereksinimleri rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Bilgisayarınızı Zararlı Yazılımlardan Temizleyin

Bilgisayar sisteminize bulaşmış olan zararlı bir yazılım veya dosyanın arka planda tüm sistem performansını kullanabileceğini biliyor musunuz? Etkili ve güncel bir antivirüs programı kullanarak sık sık Windows işletim sisteminizi temizlemek, kullanılmayan program ve uygulamaları kaldırmak FIFA 23 kasılma sorunu için tam çözüm olabilir.

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.