Türk YouTuber’lar Gamescom 2017 Fuarı’nda Yoğun İlgi Gördü

Almanya’nın Köln şehrinde düzenlenen dünyanın en büyük oyun fuarlarından biri olan Gamescom’da canlı yayın yapan Türk Youtuber’lar büyük ilgi gördü.

Yayınlanma:
Türk YouTuber’lar Gamescom 2017 Fuarı’nda Yoğun İlgi Gördü

Influencer Marketing ve Online Video Yayıncılığı alanında Türkiye ve Ortadoğu’da faaliyet gösteren CC Media House Türkiye’nin oyun alanında en ünlü Youtube yayıncılarından PintiPanda, Oyunbros ve Stratera ile birlikte Gamescom 2017’ye katıldı. Almanya’nın Köln şehrinde düzenlenen dünyanın en büyük oyun fuarlarından biri olan Gamescom’da canlı yayın yapan Türk Youtuber’lar büyük ilgi gördü.

CC Media House Direktörü Güven Çelikkaya, dünyayı ve teknolojik gelişmeleri çok yakından takip ettiklerini belirtti. Bir ay önce Asya’nın en büyük oyun fuarı olan ChinaJoy’a katıldıklarını, şimdi de Almanya’da Avrupa’nın en büyük oyun fuarında olduklarının altını çizen Çelikkaya bu fuarlar sayesinde yeni iş birliktelikleri kurduklarını söyledi.

Teknoloji neredeyse en yakın takipçisi olmaya devam edeceğiz

Güven Çelikkaya, CC Media House olarak pek çok global firmaya fark yaratan ve başarılı influencer marketing kampanyaları düzenlediklerini sözlerine ekleyerek, gittikleri ülkelerde firmaları Türkiye’de yatırım yapmaya davet ettiklerini söyledi. Çelikkaya, bir Türk firma olma avantajını kullanarak Ortadoğu, Asya ve Avrupa arasında hem kültürel hem de iş dünyasına yakın olmanın avantajlarını kullandıklarını söyledi.

turk-youtuberlar

Hem kültürel hem sosyolojik yakınlık büyük fırsat Güven Çelikkaya, Gamescom’un Avrupa’nın ise en büyük oyun fuarı olduğunu, en tanınmış oyun firmalarının, 2017 sonu ve 2018 yılı başında piyasaya sürecekleri yeni oyunlarının birçoğunu ilk kez bu fuarda tanıttıklarını söyledi.

Türkiye teknoloji alanında da önemli bir köprü konumunda

Türkiye’nin genç nüfusu, oyuna olan ilgisi ve teknolojiye yatkınlığı ile ilgi odağı olduğunu söyleyen Çelikkaya sözlerine “CC Media House bünyesinde menajerliğini yaptığımız, Türkiye’nin oyun alanında en ünlü Youtube yayıncılarından olan PintiPanda, Oyunbros ve Stratera’da fuar alanında yaptıkları eş zamanlı canlı yayınlarla Gamescom’a gelemeyen Türk oyun tutkunlarına fuar alanını gezdirip, takipçilerini bilgilendirdiler. Hem Türkiye’deki oyunseverleri ve teknoloji tutkunlarını bilgilendirdiğimiz hem de bu yeni teknolojinin bu coğrafyadaki en önemli oyuncularından biri olduğumuzu global şirketlere gösterebildiğimiz için çok mutluyuz”. şeklinde devam etti.

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.