TP-Link Archer VR400 İnceleme

TP-Link Archer VR400 kablosuz VDSL/ADSL modem router inceleme merkezimizin konuğu oldu. İşte detaylı izlenimlerimiz…

Yayınlanma:
TP-Link Archer VR400 İnceleme

TP-Link, son araştırmalara göre Türkiye’de en çok tercih edilen ağ teknolojileri üreticisi. Şirketin bu alanda birçok farklı ihtiyaca yönelik cihazlar sunduğu biliniyor. Test merkezimizde ağırladığımız AC1200 kablosuz VDSL/ADSL modem router modeli Archer VR400, VDSL desteği, yüksek bağlantı hızı, daha geniş WiFi kapsama alanı, farklı bağlantı tipi desteği ve akıllı telefonlar üzerinden yönetilebilme gibi özellikleri ile dikkat çekiyor. Detaylarına yakından bakıyoruz…

Aygıt, son derece modern bir tasarımla sizi karşılıyor. Parlak piyano black kaplaması, üst kısmındaki yatay çizgiler ve ön kısmındaki ışıklarıyla son derece iddialı. Oldukça kompakt bir yapıya da sahip, hafif ve antenleri de gayet kullanışlı; çeşitli yönlerde hareket edebiliyorlar. WPS, kablosuz aç/kapa, güç aç/kapa ve reset butonları bulunuyor. 3 adet RJ45 LAN ile 1’er adet RJ45 LAN/WAN, RJ11 ve USB 2.0 portu sıralanıyor. Archer VR400 hem VDSL hem de ADSL destekli bir modem/router.

Çift kanal desteğine sahip olan ürün 5GHz kanalında 867Mbps, 2.4GHz kanalında ise 300Mbps kablosuz hız sunuyor. En yeni VDSL teknolojisi sayesinde ADSL2+’dan beş kat daha hıza sahip olan ürün, 100Mbps’ye kadar VDSL genişbant hız sağlıyor. Hem modem hem de kablosuz yönlendirici (router) olarak işlev gören Archer VR400, aynı zamanda bütünleşik DSL yuvası sayesinde tüm DSL bağlantı tiplerini (VDSL2, ADSL2+, ADSL2, ADSL) destekliyor.

Farklı internet bağlantı tiplerini de destekleyen ürün, EWAN girişleri sayesinde kablo ve fiber modemlere de bağlanabiliyor. USB girişi de olan ürüne 3G/4G modemler dahil USB’den bağlanan tüm cihazlar bağlanabiliyor. Ayrıca bu USB girişine harici disk bağlanarak fotoğraf, müzik, video dosyaları ağda paylaşılabiliyor. Yüksek performanslı harici antenleri sayesinde daha kaliteli bir kablosuz ağ oluşturmaya yardımcı oluyor.

Gelişmiş ‘Hüzmeleme’ (Beamforming) teknolojisine sahip olan ürün, WiFi’a bağlanan kablosuz cihazların yerini otomatik olarak belirleyerek daha elverişli kablosuz bağlantı sunuyor. Kablolu bağlantıda da yüksek hızlara ulaşan Archer VR400’ün Gigabit Ethernet girişi, standart Ethernet bağlantılarına oranla on kat daha hızlı kablolu bağlantı sağlıyor. Ayrıca 10 adet IPSec VPN tüneline kadar destek özelliği bulunuyor. Archer VR400’ün bazı özellikleri, kullanıcılara güvenlik açısından artılar sunuyor.

Misafir Ağı özelliği sayesinde ev ya da ofise gelen misafirlerin ayrı bir WiFi’a bağlanması sağlanıyor. Bu sayede WiFi şifresi üçüncü şahıslarla paylaşılmamış oluyor. Ürünle birlikte sunulan bir başka özellik olan Ebeveyn Kontrolü sayesinde ise ağa bağlanan her cihazın ne zaman ve nasıl internete erişebileceği kontrol edilebiliyor. Bu sayede örneğin çocukların internete erişimi kısıtlanabiliyor, zamanları belirlenebiliyor. Bunların yanı sıra Archer VR400, WPA-WPA2 şifreleme desteği sağlayarak gelişmiş güvenlik sunuyor.

Akıllı arayüzü ve güçlü Tether uygulaması sayesinde birkaç dakika içinde kurulabilen ürünün yönetimi de kolay. TP-Link’in akıllı telefon uygulaması olan Tether sayesinde hem Android hem iOS cihazlardan modem/router yönetilebiliyor. Ebeveyn kontrolü, medya paylaşımı, ağ ayarları akıllı telefonlardan kolayca yapılabiliyor.

Artılar: Yüksek hız Tasarım Geniş menzil Çok yönlü bağlanırlık Hüzmeleme teknolojisi Geniş arabirimler Akıllı cihaz üzerinden kontrol Fiyat

Eksiler: -

İnceleme: Ferhat Verdi

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.