AirPods Pro 2'ye Güncellemeyle Gelen 5 Yeni Özellik

AirPods Pro 2 yeni güncelleme aldı. Bu güncellemeyle birlikte dikkat çeken 5 yeni özelliği paylaşalım.

Yayınlanma:
AirPods Pro 2'ye Güncellemeyle Gelen 5 Yeni Özellik

İlk çıktığı 2017'den sonra bildiğiniz gibi geçen yıl Apple, 2. nesil AirPods Pro 2'yi piyasaya sürmüştü. İlk çıktığı günden tarihten sonra güncelleme almış ve 6 özellik eklenmişti. Kulaklık şimdi de yeni bir güncelleme daha aldı. Bu güncellemede de 5 yeni özellik bizi karşılıyor. Şimdi, bu özellikleri sıralayalım. Bu yeni güncellemeyi beğenen oldukça fazla kullanıcı, bu güncellemenin bir güncelleme olarak değil de yeni bir model olarak, AirPods Pro 3 olarak sunulması kadar fazla etki yarattığını düşünüyor.

1- Konuşmada Farkındalık

İlk sürümünden beri karşı tarafla konuşurken sesleri daha iyi alabilmek için yapılan iyileştirmelerle birlikte, izlediğiniz bir video veya filmde otomatik duraklatma yapabilmeniz de mümkün oluyordu. Kulaklığı kulağınızdan çıkarttığınızda otomatik duraklatma devreye giriyor. Yeni güncellemede de, konuşmada farkındalık diye tabir edebileceğimiz özellik aktifleştirildiğinde konuşursanız sizin sesinizi kısacaktır. Ama karşı tarafın sesini aynen kulağınıza verecektir. Bu sayede, kendi sesinizin karşı sesleri bölmesinin önüne geçilmiş oluyor.

2- Uyarlanabilir Ses

Bir diğer yeni özellik ise; Ses Uyarlama. AirPods Pro 2 kullananlar kulaklıklarında 3 gürültü kontrolünün bulunduğunu görmüşlerdir sanırım. Bu gürültü engelleme özelliği etraftaki sesleri kısma konusunda gayet etkili çalışıyor ve bu konuda da gayet başarılı diyebiliriz. Uyarlanabilir Ses moduna geçtiğinizde artık gürültü önleme ve şeffaflık konusunda beklentileriniz muhtemelen karşılanmış olacak. Bu sayede daha önceki kulak içi kulaklıklardan çıkan sesler gibi rahatsız edici bir deneyimden de kurtulmuş olacaksınız.

3- Ses Açma/Kapama Kolaylığı

Bu yeni eni özelliği kısaca tanımlamak gerekirse; telefon görüşmesi yaparken (telefonu cebinizden çıkartmanıza gerek kalmadan) kulaklığın gövdesine dokunarak sesi kapatabilir veya tekrar basarak sesi tekrar açabiliyorsunuz.

4- Yapay Zeka ile Zamanla Çevredeki Sesleri Öğrenme

Kulaklığı kullandıkça, etrafınızdaki sesleri (yapay zeka sayesinde) daha iyi tanımlama yaparak, sadece sizin için kişiselleştirilmiş bir ince ayar yapabiliyor olması da gayet güzel bir özellik olmuş diyebiliriz.

5- Daha Hızlı Otomatik Geçiş

Apple cihazlar arasında var olan otomatik geçiş özelliği kullanımı, geçişteki sürenin kısaltılmasıyla daha fonksiyonel ve kullanışlı hale getirilmiş oldu.

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.