eFootball 2024 (PES) Rehberi: Yeni Eklenen Özellikler

Yayınlanma:
eFootball 2024 (PES) Rehberi: Yeni Eklenen Özellikler
eFootball 2024 yeni sezon güncellemesi yayınlandı. Yeni sezonun dikkate değer pek çok özellikle beraber geldi. PES 2024 oyunu ile gelen heyecan verici tüm özellikleri ayrıntılı olarak ele alacağız. Güçlendiriciler, oyuncuların pas, teknik ve şut becerilerinde yapılan iyileştirmeler oyun kalitesinde seviye atlatacak. eFootball 2023 güncelleme paketi 1.22 (V3.0) adıyla gelen eFootball 2024 oyunu birçok iyileştirme, yeni özellikler ve değişiklikleri de beraberinde getirdi. Peki yeni eFootball 1.22 güncelleme yama paketinde hangi yeni özellikler bulunuyor. Şimdi teker teker eFootball 2024 rehberi adlı incelememizi ele alalım..

eFootball 2024 Hangi Cihazlarla Uyumlu?

eFootball 2024 yani PES 2024 oyununu oynayabileceğiniz uyumlu cihazlar;
 • PlayStation 5, PlayStation 4
 • Xbox Series X/S, Xbox One
 • Windows PC
 • Android, iOS
eFootball 2024 oyunu mobil platformlarda Android ve iOS işletim sistemini kullanan, gerekli donanım ve bileşenlere sahip telefonlarda oynanabilir. Xbox ve PlayStation konsollarda ve PC üzerinden PES24 heyecanı yaşanabilir. eFootball 2024 sistem gereksinimleri desteklenen PC özellikleri hakkında detaylı incelemeyi daha önce paylaşmıştık.

eFootball (PES) 2024 İle Gelen Yenilikler & Özellikler

eFootball 2024 oyunu ile yeni sezon verilerinin güncellemeleri, oyunun oynanış düzeltmeleri, hava durumu seçeneğinin yanında birçok heyecan verici özellikler oyunculara sunuldu. İşte bugün yayınlanan eFootball 1.22 güncellemesinin detaylı yama notları.

Yeni Sezon Veri Güncellemeleri

Premier Lig (ingiltere), Serie A (İtalya), La Liga (İspanya), Ligue 1 (Fransa), Eredivisie (Hollanda), Portekiz ligi başta olmak üzere birçok liglerde takımlar yeni transferlerle yeniden güncellendi.

Oynanış Düzeltmeleri ve İyileştirmeler

eFootball 2024 oyununda daha iyi pozisyon üretmek için oyun kontrollerinde iyileştirmeler yapıldı. Hücum oyunlarında yapılan değişikliklere uyum sağlayacak savunma ayarları da genişletildi. Buna göre;
 • Top Sürme: Topa sahip olan futbolcunun top sürmesi ile savunma arasındaki hız dengesi yeniden ayarlandı. Böylece top sürme özelliği bir tık daha hızlandırıldı.
 • Futbolcuya Özel Tarzlar: Vücut hareketleri, çalımlar, rakipten sıyrılış gibi özelliklerin tepki süresinde iyileştirmeler yapıldı.
 • Top Yönü Kontrolü: Oyuncu topla temas ettiği andan itibaren topun kontrolünü daha iyi sağlarken rakip kale yönünün anlaşılabilirliği için ayarlamalar yapıldı.
 • Pas Verme: Oyuncular eFootball 2024 oyununda artık daha uygun pozisyondaki takım arkadaşlarını seçebilecek.
 • Şut: Yüksek vuruş gücü olan futbolcular için şut hızı yeniden ayarlandı. Havadan gelen toplara artık daha kaliteli kafa vuruşları yapılabilecek.

Takımların Oyun Tarzı Taktik Seviyesi

eFootball PES 2024 oyununda artık takım oyun tarzı seviyesi olmayacak. Oyuncuların yetenekleri takım oyun tarzı yeterliliğinden etkilenmeyecek. pes 2024 takım taktik oyunları

Oyuncuların Görselleri

PES 2024 oyununda bazı oyuncularda daha önceden bulunan farklı oyuncu görselleri özelliği kaldırıldı. Farklı görsele sahip maksimum seviyedeki oyuncu kartlarına sahip kullanıcılar ise bu görsellerin ilk durumuna geri döndürüldüğünü görecekler.

Kondisyonla İlgili Oyuncu İstatistikleri

eFootball 2024 oyununda artık maç öncesinde oyuncuların kondisyona bağlı istatistiklerinde artıl veya azalma görülmeyecek. eFootball 2023 oyununda bu özellik maç öncesinde [Oyun Planı] > [Oyuncu Ayrıntıları] menüsünde yer almaktaydı.

eFootball 2024 Hava Durumu Seçenekleri

PES 2024 hava durumu seçeneği belirli stadyumlar için "Yağmurlu" ve "Karlı" saha zemini olarak maç planlanması yapılabilecek. efootball 2024 hava durumu

Temel Takım Ayarları

Kullanıcı bilgileri kısmında yer alan "Temel Takım Ayarları" artık "Oyun Planı" alanına taşındı. Artık her oyun planı için temel takım ayarları düzenlenebilecek.

eFootball 2024 Yeni Eklenen Stadyumlar

Johan Cruijff ArenA, Estadio do Escorpião, Estadio del Nuevo Triunfo, Stadio Orione, Estadio del Martingal ve Spor Park olmak üzere PES 2024 oyununa 6 yeni stadyum eklendi. Ayrıca var olan stadyumlarla ilgili bazı veriler de yeniden güncellendi.

Forma, Amblem vb Görsel Güncellemeler

Oyuncu fotoğrafları, grafikler, teknik direktör fotoğrafları, formalar, kramponlar, toplar, kaleci eldivenleri, kulüp amblemleri, lig ve müsabaka amblemleri, stadyum görüntüleri, seyirciler, kupalar, saha kenarı reklamları dahil olmak üzere çeşitli oyun içi varlıklara yönelik güncellemeler ve eklemeler panolar, köşe bayrakları, menü müziği gibi birçok alanda iyileştirmeler yapıldı. Artık maç içinde her detay çok daha gerçekçi görünecek.

Oyuncu Eğitimi, Hazırlama ve İlerleme

Oyuncuların seviye antrenmanları ve oyuncu ilerlemeleri artık "Oyun Planı" alanındaki "Oyuncu Ayrıntıları" ekranından düzenlenebilecek. efootball 2024 oyuncu görüntüleri

eFootball 2024 Pas ve Şut Özellikleri

Oyuncuların tek dokunuşla pas vermek ve şut çekmek ile ilgili yeni ayarlamalar yapıldı. PES 2024 oyununda oyuncular doğal olmayan vücut konumunda iken şut atma sıklığı azaltıldı, bunun yerine daha uygun pozisyonlarda şut için oyuncular tetiklenecek.
 • Top oyuncunun ayağından uzak olduğunda yanlış vuruş hareketi yapması sorunu ortadan kaldırıldı.
 • Özel şut hareketleri kondisyon gibi faktörlerin yerine oyuncuların kendisine has oyuncu istatistikleri değerlerine göre şekillendirildi.
 • Defans oyuncularının doğal olmayan vücut pozisyonlarında iken topu uzaklaştırmaya çalışırken kendi kalelerine gol atmasına neden olan sorun ortadan kaldırıldı.

eFootball PES 2024 Yeni Savunma & Defans Özellikleri

Baskı anında topu yeniden kapmayı kolaylaştırmak için oyuncuların konumlandırılması ayarlandı. Defansta rakip hücum oyuncuları ile eşleşmelerde oyuncu konumlandırılması iyileştirildi. Defans oyuncuları alan savunmasında mantık dışı bölgelerden kaçacak şekilde yeniden ayarlandı. Topa müdahale sonrasında oyuncuların yerden geç kalkması ve yeniden savunma yapması sorunu ortadan kaldırıldı.

eFootball 2024 Kaleci Özellikleri İçin Yenilikler

 • Gelen şut veya ortalarda topu yumruklamak yerine yakalamak için uygun karar almasını sağlayacak iyileştirmeler yapıldı.
 • Bazen kendi çizgisinden çıktığında hareketsiz kalmalarına neden olan sorunlar düzeltildi.
 • eFootball 2024 oyununda kalecilerin geri pası kaçırıp kendi kalelerine gol yemeleri sorunu çözüldü.
 • Degaj ile ilgili sorunlar ortadan kaldırıldı.

eFootball 2024 Oyun Teknolojisi İle İlgili Yenilikler

 • Savunma hattının arkasına koşmaya çalışan oyuncuların bazen çok geç atlaması veya pası almalarını zorlaştıracak bir yöne doğru hareket etmesi sorunları düzeltildi.
 • Bek oyuncuları taç çizgisinin dışında koşu yapmayacaklar.
 • Hedef oyuncu rolündeki futbolcular belli hareketleri yapabilecekler.
 • Topun oyuna sokulması sırasında takım arkadaşları için pozisyon alma özellikleri iyileştirildi.
 • Ofsayt pozisyonundaki oyuncular kendilerini hızlı bir şekilde ofsayt dışına alabilecekler.
 • Adam işaretleme sırasında oyuncu konumlandırmasında ayarlamalar yapıldı.
 • Ceza sahasına atılan toplarda savunma oyuncularının beklenenden daha yavaş hareket etmesiyle ilgili sorunlar ortadan kaldırıldı.

İlgili Haberler
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.