Titan denizaltı filmiyle ilgili yeni gelişme!

Haziran ayında gerçekleşen ve beş kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan Titan denizaltı faciası sinemaya uyarlanıyor. Filmle ilgili yeni gelişmeler ortaya çıktı.

Yayınlanma:
Titan denizaltı filmiyle ilgili yeni gelişme!

OceanGate ve Titan denizaltısını temel alan bir belgesel dizisini tamamladıktan sonra MindRiot Entertainment, yine trajediden ilham alan yeni bir kurgu projesi tanımladı.

Deadline'a göre MindRiot, projeyi yapımcı E. Brian Dobbins ve senaristler Justin MacGregor ve Jonathan Keasey ile birlikte geliştirecek. Salvaged (Kurtarılanlar) başlıklı film, beş günlük trajedinin öncesi, anı ve sonrasındaki dönemleri ele alacak ve gerçek ile kurguyu harmanlayacak.

Ne olmuştu?

Titan denizaltı olayı, 18 Haziran 2023 tarihinde, Kanada'ya ait Newfoundland topraklarından yaklaşık 400 deniz mili (740 kilometre) açıklarında Kuzey Atlantik Okyanusu'ndaki uluslararası sularda meydana gelen bir denizaltı kazasıydı. OceanGate tarafından işletilen bir denizaltı olan Titan, Titanic enkazını gözlemlemek amacıyla düzenlenen bir turist gezisine katılan beş kişiyi taşıyordu. Titan ile iletişim, enkaz alanına dalışının 1 saat 45 dakika sonra kesildi. Yetkililer, denizaltı içerisindekilerin planlanan zamanda yüzeye çıkmadığında olaydan haberdar edildi.

titan-denizalti-filmiyle-ilgili-yeni-gelisme-2.jpg

Titan, 7,3 metre uzunluğunda ve 2,1 metre genişliğinde, çelik ve titanyumdan yapılmış bir denizaltıydı. 6 yolcu ve bir mürettebat üyesini taşıyabilme kapasitesine sahipti. Titan, batma veya yüzeye çıkmak için hidrostatik dengeleyiciler kullanıyordu.

Titan, 18 Haziran 2023 tarihinde, Newfoundland'dan kalkan bir gemiden Titanik enkazına doğru yola çıktı. Denizaltı, enkaz alanına ulaştıktan sonra, yolcular enkazın içinde yaklaşık 2 saat geçirdiler. Titan, enkaz alanından ayrılırken, iletişimi kesildi.

Yetkililer, denizaltıyla iletişimin kesilmesinden sonra, arama kurtarma operasyonu başlattılar. Arama kurtarma ekipleri, denizaltının enkazını, Titanik enkazının yaklaşık 478 metre uzağında buldular. Denizaltı, batmış ve parçalanmış durumdaydı.

ABD Sahil Güvenlik yetkilileri, denizaltının patlayarak battığını belirledi. Patlamanın nedeninin, denizaltının basınç kaybından kaynaklandığı düşünülüyor. Denizaltıdaki beş yolcunun tamamının hayatını kaybettiği açıklandı.

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.