Titan denizaltı filmiyle ilgili yeni gelişme!

Titan denizaltı trajedisini anlatan Salvaged adlı yapım için çalışmalara başlandı.

Yayınlanma:
Titan denizaltı filmiyle ilgili yeni gelişme!

MindRiot Entertainment, OceanGate'in Titan denizaltısı ve yaşanan trajik olayları konu alan bir belgesel dizisinin ardından şimdi de bu gerçek hayat hikayesinden ilham alarak kurgusal bir film projesine imza atıyor. "Salvaged" (Kurtarılanlar) adını taşıyan bu yeni filmde Titan denizaltı trajedinin öncesini, anını ve sonrasını ele alarak gerçeklik ile kurgunun etkileyici bir harmanını sunacak.

Salvaged projesi; yapımcı E. Brian Dobbins ve senaristler Justin MacGregor ve Jonathan Keasey'nin işbirliği ile geliştiriliyor. Bu ekip Titan denizaltı faciasının derinliklerine inerek bu olayın etrafında örülen hikayeleri ve insan hikayelerini büyük bir hassasiyetle ele almayı hedefliyor. İzleyicilerin kalbine hitap edecek bu yapım tamamlandığında uzun yıllar etkisini yitirmeyecek duyguları ardında bırakması bekleniyor.

Titan Denizaltı Olayı Nasıl Gerçekleşmişti?

2023 yılının Haziran ayında Newfoundland'dan 400 deniz mili (yaklaşık 740 kilometre) uzaklıkta Kuzey Atlantik Okyanusu'nun uluslararası sularında yaşanan bir denizaltı kazası dünya çapında büyük bir üzüntüye yol açtı. OceanGate tarafından işletilen Titan denizaltısı, Titanic'in efsanevi enkazını ziyaret etmek amacıyla yola çıkmıştı. Ancak denizaltı dalışının 1 saat 45 dakika sonunda iletişimi kaybetti ve yolcularından haber alınamaması üzerine yetkililer alarm durumuna geçti.

Titan, 7,3 metre uzunluk ve 2,1 metre genişlikte çelik ve titanyumdan yapılmış bir araçtı. Maksimum 6 yolcu ve 1 mürettebat üyesi taşıyabilme kapasitesine sahipti. Facianın yaşandığı gün yolcular tarihi Titanic enkazı üzerinde yaklaşık 2 saat vakit geçirdikten sonra iletişim aniden kesilmişti. Arama kurtarma ekiplerinin yoğun çabaları sonucu Titan'ın enkazı Titanic'in yaklaşık 478 metre uzağında bulundu. Denizaltı parçalanmış ve batmış haldeydi. ABD Sahil Güvenlik ekiplerinin yaptığı açıklamaya göre denizaltı basınç kaybından dolayı patlamış ve bu korkunç kazada denizaltındaki beş yolcu hayatını kaybetmişti.

titan-denizalti-filmiyle-ilgili-yeni-gelisme-2.jpg

Salvaged Filminin Ana Hatları ve Hikayesi

"Salvaged" filmi, bu derin deniz trajedisinin etrafında örülen kişisel ve duygusal hikayelere odaklanarak izleyicilere trajedinin öncesini, anını ve sonrasını anlatacak. Film, kayıpların ardında yatan umudu, hayatta kalanların gücünü ve insan ruhunun dayanıklılığını vurgulayarak gerçek olaylara dayanan bir kurgu sunacak.

MindRiot Entertainment ve proje ekibi, "Salvaged" ile Titan denizaltı olayını unutulmaz bir hikayeye dönüştürmeyi ve bu trajediden ilham alarak izleyicilere umut veren bir anlatı sunmayı amaçlıyor. Bu filmde denizaltı faciasını hatırlatılırken aynı zamanda insani direncin ve dayanışmanın gücünü de perdeye taşınacak.

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.