Epic Games yüzlerce çalışanını işten çıkaracak!

Epic Games şirketi önemli bir karar alarak çalışanlarının %16'sı ile yollarını ayıracak. 830 çalışanın işine son verilecek.

Yayınlanma:
Epic Games yüzlerce çalışanını işten çıkaracak!

Epic Games, oyun sektöründe önemli bir oyuncu olarak bilinirken, yakın zamanda toplam işgücünün %16'sına denk gelen yaklaşık 830 çalışanın işten çıkartacağını duyurdu.

Şirketin maliyetlerini azaltma çabalarının bir parçası olarak görülen bu adım karşısında, Epic Games Başkanı Tim Sweeney, işten çıkarmanın yanı sıra şirketin geçen yıl satın aldığı Bandcamp'teki yatırımların geri çekilmesi ve SuperAwesome reklam platformunun bağımsız bir şirkete dönüştürülmesi gibi önlemleri de içerdiğini aktardı.

epic-games-yuzlerce-calisanini-isten-cikaracak-2.jpg

Sweeney'nin ifadesine göre, şirket uzun süredir Epic'in gelişimi ve Fortnite'ın oluşturucularına yönelik harcamaları nedeniyle finansal bir dengesizlik içindeymiş. Epic'in geleceğine yapılan bu yatırımlar, sonunda işten çıkarılmaları kaçınılmaz hale getirdi. Sweeney bu zor kararın, şirketin sürdürülebilir bir büyüme ve gelişim yolunu izlemesi için gerekli olduğunu vurguladı.

Epic Games ise, işten çıkarılan çalışanları desteklemek için önemli adımlar attığını duyurdu. Şirket, işten çıkarılan her çalışana altı aylık taban maaşını içeren bir kıdem paketi sunmanın yanı sıra, altı ay boyunca tıbbi yardımı da üstlenecek. Önümüzdeki dönemde Epic Games, şirketin stratejilerini ve önceliklerini yeniden değerlendirmek üzere bir toplantı düzenleyecek. Epic Games'in karşı karşıya olduğu zorluklar, küresel ekonomik durgunluk, enflasyon ve artan faiz oranları gibi genel ekonomik faktörlerden kaynaklandığını anlamak elbette zor değil.

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.