Epic Games yüzlerce çalışanını işten çıkaracak!

Epic Games şirketi önemli bir karar alarak çalışanlarının %16'sı ile yollarını ayıracak. 830 çalışanın işine son verilecek.

Yayınlanma:
Epic Games yüzlerce çalışanını işten çıkaracak!

Epic Games şirketi toplam işgücünün yaklaşık %16'sının, yani yaklaşık 830 çalışanın işten çıkarıldığını duyurdu.

Epic Games başkanı Tim Sweeney yaptığı açıklamada işten çıkarmaların maliyet düşürücü bir önlem olduğunu, bunun aynı zamanda şirket tarafından geçen yıl satın alınan Bandcamp'taki yatırımların geri çekilmesini ve SuperAwesome reklam platformunun bağımsız bir şirkete dönüştürülmesini de içereceğini açıkladı. Bilindiği üzere şirket SuperAwesome'ı 2020'de satın aldı.

Epic Games'ten açıklama geldi

Sweeney, açıklamasında "Bir süredir, Epic'in bir sonraki evrimine ve Fortnite'ın yaratıcılar için meta veriden ilham alan bir ekosistem olarak büyümesine yatırım yaparak kazandığımızdan çok daha fazla para harcadık" dedi ve aynı zamanda şunları ekledi: "Bu geçişi işten çıkarmalar olmadan atlatabileceğimiz konusunda uzun zamandır iyimserdim. Ancak geriye dönüp baktığımda bunun gerçekçi olmadığını görüyorum."

epic-games-yuzlerce-calisanini-isten-cikaracak-2.jpg

"Epic'in kurulmasına yardımcı olan insanlara veda etmek herkes için korkunç bir deneyim. İşin tesellisi, işten çıkarılan çalışanları desteklemek için yeterli finansmana sahip olmamız. Altı aylık taban maaşı içeren bir kıdem paketi sunuyoruz ve ayrıca altı aylık tıbbi yardım Epic tarafından ödendi."

Şirketin çabalarını ve önceliklerini tartışmak üzere önümüzdeki ay büyük bir Epic Games toplantısı planlanıyor.

İşten çıkarmaların nedenleri arasında, küresel ekonomik durgunluk, enflasyon ve artan faiz oranları gibi faktörler yer alıyor. Bu faktörler, oyun sektörünün büyümesini yavaşlatıyor ve şirketlerin maliyetlerini düşürmelerini gerektiriyor.

İşten çıkarmaların, Epic Games'in oyun geliştirme ve yayıncılığı üzerinde önemli etkileri olması bekleniyor. Şirket, yeni oyun geliştirmelerini ve mevcut oyunlarını desteklemek için daha az kaynak ayırmak zorunda kalacak. Bu durum, oyunların kalitesini ve sıklığını etkileyebilir.

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.