Türk Telekom Kalan Paket Kullanım Hakkını Öğrenmenin 3 Yolu

Yayınlanma:
Türk Telekom Kalan Paket Kullanım Hakkını Öğrenmenin 3 Yolu
Türk Telekom hattı kullananlar, kalan kullanım haklarını haklı olarak öğrenmek isteyebilirler. Türk Telekom mobil kullanım haklarınız(internet, mesajlar, dakika), kullanım durumunuza göre tahmin ettiğiniz süreden önce bitebilir. Bu sürprizle karşılaşmak istemeyenler için, Türk Telekom kalan paket kullanım hakları öğrenme durumu ortaya çıkmaktadır. Bu haklarınızı öğrenip, bir sonraki yenileme gelene kadar mevcut haklarınızı iktisatlı kullanmak isteyebilirsiniz. Gelin, kullanım haklarınızı nasıl kolayca öğrenebileceğinizi denenmiş yöntemler üzerinden anlatalım.

Türk Telekom Kalan Paket Kullanım Hakkı Öğrenme Yöntemleri

Türk Telekom kalan kullanım haklarınızı; internet sitesi, müşteri hizmetleri ve mobil uygulama yollarını kullanarak öğrenebileceğiniz 3 yöntem mevcut. Bu yöntemleri, en hızlı ve kolay olandan başlayarak anlatalım.

1. Yöntem: Kısa Mesajla Türk Telekom Kalan Paket Kullanım Hakkı Öğrenme

En hızlı olarak Türk Telekom kalan kullanım hakkını öğrenmek için, 5555'e "internet" yazıp kısa mesaj gönderebilirsiniz. Birazdan kısa mesaj olarak kalan; EBA hakkınız, internet hakkınız, yurt içi sosyal medya hakkınızın son 2 saat öncesine kadar olan ki durumunu öğrenebilirsiniz.

2. Yöntem: Türk Telekom Mobil Uygulamadan Kalan Paket Kullanım Hakkı Öğrenme

  • Türk Telekom Mobil Uygulaması yüklüyse uygulamayı açınız.
  • Ardından şifre al kısmına tıklayın. Kısa mesaj olarak 9520'den gelen 6 haneli tek kullanımlık şifre gelecek, onu şifre kısmına yazın ve giriş yapın.
  • Uygulamaya giriş yaptıktan sonra; ne kadar kullandığınızı, kalan kullanım haklarınızı ve faturanız oluşturulmuşsa faturanızı ve faturanızın ne zaman kesildiğini görüntüleyebilirsiniz.

3. Yöntem: Müşteri Hizmetlerini Arayarak Türk Telekom Paket Kalan Kullanım Hakkı Öğrenme

Türk Telekom Müşteri hizmetleri numarasını arayarak (444 1 444) kalan kullanım hakkınızı dinleyebilir veya yetkiliye bağlanarak öğrenebilirsiniz. 1-9-2-2 tuş kombinasyonuyla nasıl yapacağınızı anlatalım.
  • Aradığınız numara için bilgileri öğrenmek istiyorsanız 444 1 444'ü arayın.
  • Mobil için 1'i tuşlayın.
  • Konuşmanın sonunda ana menüye dönmek için 9'u tuşlayın demesini bekleyip 9'u tuşlayın.
  • Sonrasında operatör konuşmaya başladığında 2'yi tuşlayın.
  • Ardından operatör tekrar konuşmaya başladığında tekrar 2'yi tuşlayın. Bilgileri dinlediğinizde hepsini aklınızda tutamamış olabilirsiniz. Tekrar dinlemek için ise *'ı tuşlayın. Bilgileri bir yere not edebilirsiniz.
Yukarıdaki yöntemlere ek olarak Türk Telekom mağazalarına uğrayarak da istediğiniz bilgileri daha detaylı olarak öğrenmeniz mümkün.

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.