LG Pocket Photo PD233 Testte

Yayınlanma:
LG Pocket Photo PD233 Testte
Mürekkepsiz ve kartuşsuz fotoğraf basmak ister miydiniz? Yanıtınız evet ise LG Pocket Photo PD233 ilginç bir çözüm. Detaylı incelemesine göz atın. Kullanıcısına tonersiz ve mürekkepsiz fotoğraf baskısı sunan LG Pocket Photo ile akıllı telefonlarınızdan anında fotoğraf çıktısı alabiliyorsunuz. Peki nasıl? İncelememizde cihaz ile birlikte 10’lu paketler halinde toplam 30 tane ZINK teknolojili kağıt geldi. ZINK yani Zero Ink kağıtta da mürekkep yok. Cihazın özel kağıtlarında bulunan kristaller basım sırasında ısıyla etkileşime geçerek fotoğrafın oluşmasını sağlıyor. Polaroid teknolojisiyle aynı olmadığından fotoğrafın çıktısını aldığınızda mürekkebi kurutmak için sallamanıza gerek yok. LG Pocket Photo’nun cazibelerinden biri, cihazı rahatlıkla üzerimizde taşıyabilmemizi sağlayan mini boyutları. 72 x 120 x 24 mm boyutlarındaki cihazın ağırlığı ise 212 gr. 313dpi kalitesinde fotoğraf çıkışı veriyor.

Baskı kalitesi

Baskı kalitesi açısından şunu belirtmekte fayda var. Telefonun fotoğraf makinasıyla çekilen fotoğrafı direkt bastığımızda çok iyi sonuç verirken, aynı fotoğrafı Facebook’a yükleyip oradan indirip çıktısını aldığımızda baskı sonucu vasat kaldı. Kalitesi düşürülmüş fotoğrafların çıkışında çok büyük fark oluyor. İyi kalitede baskı almanız için mutlaka fotoğrafınızın başka bir ortamda sıkıştırılmaması, kalitesinin düşürülmemesi gerekiyor. Bu şartı sağladığınızda çok tatmin edici sonuçlar alabiliyorsunuz. NFC özelliğine sahip akıllı telefonunuz varsa cihazı üst kısmına doğru yaklaştırdığınızda cihazın uygulaması otomatik olarak indirmek için sizden izin istiyor. Yani Google Play Store’a gidip uygulamayı arayıp, indirmenize gerek kalmıyor. Aynı şekilde NFC sayesinde telefonunuzla cihaz arasında iletişim kurmak için Bluetooth dan ayarlama yapmak zorunda kalmıyorsunuz direkt olarak NFC özelliği açık olan telefonunuzu cihazın üstüne koymak yeterli oluyor. Cihazın arkasındaki kapağı açıp kağıtlarınızı buraya doğru itebilir ya da açılabilen üst kapak sayesinde direkt yerleştirebilirsiniz. Bu açıdan çok pratik. Taşınabilir bir baskı cihazı olması nedeniyle LG Pocket Photo bir bataryaya sahip. 500 MAh’lık cihaz bataryası tam dolu olduğunda standart kaliteli 15 fotoğraf basmanıza müsaade ediyor. Tabi çıkartacağınız fotoğrafların dijital hallerinin boyutuna ve kalitesine göre 12 adete kadar fotoğraf çıkartabilmeniz de olası. Seri basım yapacaksanız prize ya da USB ile bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz.

Ne amaçla kullanılır?

Dijital haldeki fotoğraflarımız ya Facebook gibi sitelerin data merkezlerinde saklanıyor ya da harici depolama cihazlarımızda, PC’lerimizde. Ancak hiç birinin uzun vadede fotoğraflarımızı saklama konusunda garantisi yok. Bu açıdan eskisi gibi fotoğraflarımızı basıp fiziksel halde saklamanın da önemi büyük. Normal hayatınızda bastığınız fotoğrafları minik çerçevelere yerleştirip kullanabilir ya da cüzdanınızda taşıyabilirsiniz. Pasaport, iş, kimlik vb için vesikalık fotoğraflarınızı buradan çıkartabilirsiniz. LG Pocket Photo’nun kağıtlarını 30’lu paketler halinde 39 TL fiyatla satın alabiliyorsunuz. Bu şekilde bir adet fotoğraf baskısı kullanıcıya 1.3 TL’ye mal oluyor.

Artıları

Mürekkepsiz kullanım, kartuşsuz kullanım, taşınabilirlik, NFC.

Eksileri

Pil dayanıklılığı.

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.