iPhone 8 Dedikoduları 'Biraz Erken' Başladı

Apple iPhone 8 ile ilgili spekülasyonlar, 2017 yılının daha ilk günleri olmasına karşın kamuoyunda yer bulmaya başladı. Peki bahsedilenler gerçek mi?

Yayınlanma:
iPhone 8 Dedikoduları 'Biraz Erken' Başladı
Apple iPhone 8 ile ilgili gündem, 2017 yılının başından itibaren teknoloji basınında yer bulmaya başladı. Peki tüm bunlar doğru mu? Spekülasyonların bu kadar erken başlaması normal mi? iPhone 8 için tanıtım tarihi büyük olasılıkla 2017 Eylül ayının ortaları olacak. Yani 9 aya yakın bir süre var. Şimdiden bilinen net bilgiler olmasa da bazı Apple tedarikçilerinden elde edilen bilgiler ışığında bazı detaylar hakkında görüş belirtilebiliyor. Ancak bunları 'iPhone 8'in özellikleri' bağlamında ele almak doğru değil. Çünkü tamamen spekülasyon şeklindeki konular.

Çin'den gelecek haberler önemli

Detaylı olarak sızıntıların kamuoyunda yer bulması için Temmuz-Ağustos aylarına kadar beklenebilir. Bu dönemlerde özellikle Çin'deki üretim tesislerinde (Foxconn'da) çalışan bazı kişiler üretim bandındaki ürünlerin fotoğraflarını çekip parayla satıyorlar. Öte yandan iPhone 8'le ilgili özellikle ekranın OLED olacağı yönünde güçlü bir ihtimal söz konusu. Bu yönde Apple'ın son derece yoğun adımlar attığı ve bazı üreticilerle birlikte çalıştığı biliniyor.

Ekran nasıl olacak?

Bununla birlikte cihazın boyutlarında herhangi bir değişiklik beklenmiyor. iPhone 8 için 4.7 inç ve iPhone 8 Plus için 5.5 inç ekran sürpriz olmaz. Kamera tarafında, donanım ve yazılım tarafında da geliştirmelerle karşılaşılacak, bununla birlikte net bilgilerin henüz olmadığının altını bir kez daha çizmemiz gerekiyor. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz...

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.