En İyi Türk Teknoloji Siteleri (2024)

Türkiye'de yayın yapan en iyi teknoloji sitelerini sizler için bir araya getirdik.

Yayınlanma:
En İyi Türk Teknoloji Siteleri (2024)

Teknoloji her an gelişen ve değişim gösteren, insan hayatını direkt şekillendirebilen bir alan. Yapay zeka sistemleri ve robot teknolojileri günümüzde iş alanlarında direkt olarak kullanılmaya başlandı bile. Dünyada birçok iş gücünde artık insanların yerini yeni nesil teknolojik cihazlar aldı. İnsanlığı bu derecede etkileyen bilim ve teknolojiyi doğru elden takip etmek gerekiyor. Türkiye'de bu alanda binlerce haber veya web platformu bulunuyor. Bugünkü yazımızda Türkiye'nin en iyi teknoloji sitelerini ele alacağız ve ziyaretçi kitlesine göre listelendireceğiz. Bilim ve teknolojik gelişmeler insanlık tarihine damga vurabilir. Teknoloji haberleri anında ve doğru bir şekilde ele alan Türk teknoloji sitelerinin enlerini sizler için derledik. İşte en iyi yerli teknoloji siteleri ve platformları..

En İyi Türk Teknoloji Siteleri 2024

Türkiye bazında yayın hayatını sürdüren teknoloji sitelerinden en iyi ilk 10 platformu kısaca tanıtalım. Yerli teknoloji siteleri arasında seçim yapmak biraz zor olsa da en çok dikkat ettiğimiz değerlendirme basamaklarında uzun yıllar yayın hayatını sürdüren siteler ve teknolojiden uzaklaşmayan habercilik anlayışını sürdürenleri ele aldık. İnceleme ve değerlendirme sonucunda bugün Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi olarak Webrazzi platformunu öne çıkarabiliriz. İşte en iyi ilk 10 yerli teknoloji siteleri.

1.) Webrazzi

Neredeyse 17 yıllık geçmişe sahip olan Webrazzi platformu da yayın ilkelerinden ödün vermeyen, teknoloji ve bilişim alanında habercilikten ayrılmayan; bu hali ile Türkiye'de teknoloji okurlarının beğenisini kazanmış bir site olarak karşımıza çıkıyor. Webrazzi en iyi Türk teknoloji siteleri arasında ilklerden olmayı başardı.

2.) DonanımHaber

Kuruluşu 1999'lara dayanan ve 2001 yılında ise teknoloji ve donanım forumu olarak yayın hayatını sürdüren DonanımHaber, son yıllarda teknolojik gelişmelere de sıkça arşivinde yer vermekte. Bugün Türkiye'nin en iyi teknolojik platformları arasında yer almaktadır.

3.) Webtekno

Webtekno platformu 2013 yılında yayın hayatına başlayan ve yaklaşık 10 yıllık geçmişi ile Türkiye'nin en değerli teknoloji siteleri arasına ismini yazdırmayı başarmış bir platform. Yayın hayatı boyunca teknoloji alanından uzaklaşmayan, anlık teknolojileri ziyaretçi kitlesine sunmayı hedefleyen bir haber arşivi olarak değerlendirebiliriz.

4.) Chip

Yılların eskitemediği teknolojik platformlardan olan Chip, alanında en çok ziyaretçi kitlesine sahip olan siteler arasında yer alıyor. Son yıllarda gücünü biraz kaybetmiş gibi görünse de uluslar arası bağlantıları sayesinde etkin bir ağa sahip olduğunu söyleyebiliriz.

5.) ShiftDelete

Türkçe teknoloji siteleri arasında geçmişi uzun yıllara dayanan ve oldukça yüksek ziyaretçi kitlesine sahip olan ShiftDelete, Türkiye'de en iyi yerli teknolojik gelişmeler platformu sıralamasında ilk sıralarda yer alıyor.

6.) Teknoloji Turu

TeknolojiTuru, 2014 yılında yayın hayatına başladı. Anlık teknoloji haberlerini dünya basını ile aynı anda doğru bir Türkçe ile ziyaretçilerine sunmayı amaçlıyor. Aylık yüz binlerce ziyaretçi kitlesine sahip olan TeknolojiTuru, en iyi Türk teknoloji siteleri arasında yer alıyor.

7.) Teknolojioku

Teknoloji alanında düzenli olarak haber içerikleri yayınlayan ve özgünlüğü ile tercih edilen platformlardan olan Teknolojioku, Türkiye'de iyi bir ziyaretçi kitlesine sahip.

8.) Log

Özellikle bilgisayar ve donanım alanında daha fazla olmak üzere genel teknolojik gelişmeleri de bünyesinde barındıran Log, en iyi yerli teknoloji siteleri arasında liste içerisine girmeyi başarmış görünüyor.

9.) Technopat

Technopat deyince akla bilgisayar sistemleri ile ilgili her şey geliyor. Alanında özgün ve kullanıcı odaklı yayınlarıyla Türkiye'de yayın yapan en iyi teknoloji platformları arasındaki yerini de aldı.

10.) Teknoblog

Habercilik anlayışından yıllarca uzaklaşmayan Teknoblog, en iyi teknoloji platformları arasında yer alıyor. Düzenli olarak haber girişleri bulunan platformun Türk ziyaretçi kitlesinin de oldukça tatmin edici olduğu düşünülüyor. en iyi yerli teknoloji siteleri

Türkiye'de Teknoloji Siteleri ve Habercilik

Ülkemizde teknoloji ve alt alanları hakkında yayın yapan binlerce web platformu bulunuyor. Ancak bu sitelerin birçoğu yeterli kitleyi yakalayamadığı için uzun ömürlü olmuyor. İyi sıralama elde eden teknoloji platformlarının eksen kaydırdıkları ve diğer haber alanlarına kaydıkları dikkat çekiyor. Bu durum teknoloji okurları ve bağımlıları için olumsuz olarak değerlendiriliyor. Türk teknoloji siteleri arasında en çok ziyaretçi alan platformları ele aldık. Teknolojituru.com olarak teknoloji sınırları içerisinde kalan, ziyaretçiyi reklama boğmadan dünyada yaşanan bilim ve teknolojik gelişmelerden haberdar olmasını sağlamak öncelikli hedefimizdir. Doğru habercilikten vazgeçmemek, okurun anlayacağı sade bir dil kullanarak haber ve incelemeler için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

En İyi Yabancı Teknoloji Siteleri

Dünya genelinde yayın yapan ve günümüzde bir çok haber sitesinin referans olarak gösterdiği teknoloji sitelerini ele aldık. İngilizce yayın yapan popüler platformları öne çıkardık. İşte dünya genelinde en iyi yabancı teknoloji siteleri..

  1. The Verge
  2. TechCrunch
  3. GSMArena
  4. VentureBeat
  5. Gizmodo
  6. CNET
  7. Engadget
  8. Mashable
  9. Wired

İlgili Haberler
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız3
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.