Telefon Şarj Oluyor Ama Dolmuyor Sorunu ve Çözümü

Telefonum şarj oluyor ama dolmuyor diyorsanız veya telefon şarj olmuyor diye yakınanlardansanız sizin için araştırdığımız çözüm yollarını deneyiniz.

Yayınlanma:
Telefon Şarj Oluyor Ama Dolmuyor Sorunu ve Çözümü

Akıllı telefonlar, günlük yaşamımızın önemli bir parçası haline geldi demeye gerek bile yok, o derece hayatımıza işledi. Bu cihazların düzgün şekilde şarj olması hayati bir önem taşıyor. Ancak bazen telefonunuzun şarjı, beklediğiniz gibi dolmuyor olabilir ve bu durumun ne kadar can sıkıcı olduğunu tahmin edebiliyoruz. İşte, telefonum şarj oluyor ama dolmuyor sorununun altında yatan nedenler ve bu sorunu çözmek için alabileceğiniz önlemler.

Telefonum Şarj Oluyor Ama Dolmuyor Sorunu ve Çözümü

Telefon şarj olmuyorsa veya şarj oluyor gösterip bir türlü dolmuyorsa olası ihtimalleri ve çözüm yollarını anlattığımız aşağıdaki maddeleri dikkatlice uygulayıp sorununuzun çözülüp çözülmediğine bakınız.

  1. Telefon Kılıfı, Şarj Kablosunun Tam Oturmasını Engelliyor Olabilir: İlk olarak, telefon kılıfının şarj kablosunun şarj girişine tam oturmasını engellemiş olabileceğini unutmayın. Telefon kılıfını çıkartarak şarj kablosunun doğru şekilde takıldığından emin olun ve tekrar deneyin.
  2. Telefonun Güç Kaynağı Bozuk Olabilir: Şarj sorunlarının nedeni bazen güç kaynağından kaynaklanabilir. Farklı bir priz veya adaptör kullanarak deneme yapın. Ayrıca, uzatma kablosu veya çoğaltıcı kullanıyorsanız, bunları çıkartarak doğrudan prizden deneyin.
  3. Telefonun Şarj Kablosu Sorunlu Olabilir: Şarj kablosunun hasar görmüş olması, şarj sorunlarına yol açabilir. Farklı bir şarj kablosu kullanarak mevcut kablonun sorunlu olup olmadığını kontrol edin.
  4. Telefon Şarj Olurken Yüksek Güç Gerektiren İşlemler Yapmayın: Telefonunuz şarjdayken yüksek güç gerektiren işlemler yapmak, şarj sorunlarına neden olabilir. Şarjı olurken telefonunuzu kullanmamaya özen gösterin.
  5. Telefonun Şarj Girişini Temizleyin: Telefonunuzun şarj girişinde biriken toz veya kir, şarj sorunlarına yol açabilir. Yumuşak bir madde ile dikkatli bir şekilde temizlik yaparak şarj girişini temizleyin.
  6. Telefonun Bataryası Bitmiş Olabilir: Yukarıdaki adımları denemenize rağmen telefonunuz hala şarj olmuyorsa, sorun bataryadan kaynaklanıyor olabilir. Bu durumda, orijinal bir batarya ile telefonun bataryası serviste değiştirilmelidir.

Telefonun şarj oluyor ama dolmuyor sorunu, birkaç farklı nedenle ortaya çıkabilir. Yukarıda verilen çözüm yollarını deneyerek bu sorunları gidermeye çalışabilirsiniz. Ancak sorun devam ederse, telefonunuzun teknik destek alması gerekebilir.

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.