Telefon Kapalıyken, Sessizde, Rahatsız Etme Modunda Alarm Çalar Mı?

Telefonlarımızdaki alarmlar olmazsa olmazımız. Alarmların çalması için çoğu zaman telefonun devamlı açık olması gerektiği gibi bir algı oluşmuş hepimizde. Telefon alarmları hangi durumlarda çalmaya devem eder gelin birlikte öğrenelim.

Yayınlanma:
Telefon Kapalıyken, Sessizde, Rahatsız Etme Modunda Alarm Çalar Mı?

Akıllı telefonlar, günlük yaşantımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Bu cihazlar, bizi randevulara yetiştirmek, işe zamanında gitmek ve güne başlamak için kullandığımız alarmlarla da yakından ilişkilendirilir. Ancak, telefonumuzun sessizde, kapalıyken, uçak modunda veya kulaklık takılıyken alarm çalıp çalmayacağını merak ediyor olabilirsiniz. İşte bu soruların yanıtları ve daha fazlası.

Rahatsız Etme Modunda Alarm Çalar mı?

Rahatsız etme modunda alarm çalar. Rahatsız etme modu, telefonunuzun bildirimleri sessize almasına rağmen, önceden ayarladığınız alarmları etkilemez. Yani, rahatsız etme modunda olsanız bile, alarmınız sizi istediğiniz zaman uyandırmaya devam eder.

Telefon Sessizdeyken Alarm Çalar mı?

Telefon sessizdeyken alarm çalar. Sessiz modu, bildirim seslerini kapatır, ancak alarm sesini etkilemez. Dolayısıyla, telefonunuz sessizdeyken alarmınız sorunsuz çalacaktır.

Telefon Kapalıyken Alarm Çalar mı?

Bu dorunun cevabı hem evet hem hayır. Bazı modellerde çalarken bazı modellerde çalmamaktadır arkadaşlar.

Telefon Uçak Modunda Alarm Çalar mı?

Endişe etmenize gerek yok, telefon uçak modunda alarm çalar. Uçak modu, telefonunuzun kablosuz iletişimini kapatır, ancak alarmı etkilemez. Bu sayede uçakta veya diğer benzer durumlarda alarmınız çalışmaya devam eder.

iPhone Sessizde Alarm Çalar mı?

Kesinlikle, iPhone sessizdeyken alarm çalar. iPhone'da sessiz moda geçtiğinizde bile, ayarladığınız alarm sizi uyandırmak için zamanında çalacaktır.

iPhone Kapalıyken Alarm Çalar mı?

Hayır, iPhone kapalıyken alarm çalmaz. iPhone modellerinin hiçbirinde telefon kapalıyken alarm çalışmamaktadır.

Android Sessizde Alarm Çalar mı?

Android telefonlar sessizdeyken alarm çalar. Sessiz moda geçtiğinizde bile, alarmınız bu durumdan etkilenmeyecek ve görevini zamanında yerine getirecektir.

Kulaklık Takılıyken Alarm Çalar mı?

Telefona kulaklık takılıyken de alarm çalar. Kulaklık takılı olsa bile, ayarladığınız alarm çalışmaya devam edecektir. Akıllı telefonlarımızın alarmları; sessizlik, uçak modu veya kulaklık kullanma durumlarına bakılmaksızın hep çalışır (dediğimiz gibi bazı modellerde kapalı olma durumu hariç). Bu nedenle, güne başlamak veya önemli bir randevuya yetişmek için alarmlarınıza güvenebilirsiniz. Garantide olmak için telefonunuzu kapatmadığınız taktirde her durumda alarmınızın çalacağından emin olabilirsiniz. Aslında tüm telefonlar kapalıyken de alarmları çalmaya devam etmeli bence. Sizce?

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.