Şimdiye kadar kaç Google Pixel telefonu satıldığı ortaya çıktı!

Şimdiye kadar kaç Google Pixel telefonu satıldığı ortaya çıktı!
Google tarafından geliştirilen Pixel serisi akıllı telefon modellerinin şimdiye kadar kaç adet sattığı ortaya çıktı.

Google Pixel, akıllı telefon pazarında yalnızca destekleyici bir oyuncu olarak genel algıya rağmen yıllar içinde etkileyici rakamlara ulaştı. Yeni Pixel 8 ve Pixel 8 Pro modellerinin duyurusu, şaşırtıcı satış rakamlarının da ortaya çıkmasına eşlik etti. Serinin 2016'daki tanıtımından bugüne, son 12 ayda önemli bir sıçrama yaparak yaklaşık 40 milyon adet satıldı.

Şimdiye kadar 37,9 milyon satış yapıldı

IDC Başkan Yardımcısı pazar uzmanı Francisco Jeronimo, Google Pixel serisinin ilk modelinin sunumundan bu yana toplam 37,9 milyon satış rakamına ulaştığına dikkat çekiyor. Bu verileri daha da ilginç kılan ise Jeronimo'nun da vurguladığı gibi bu satışların son dönemlerde "çift haneli" büyüme kaydettiği gerçeği dikkat topluyor.

Artık Google Pixel'in, bu gurur verici rakamlara rağmen, yıllık 224 milyonun üzerinde iPhone satışına ulaşan Apple gibi markalarla rekabet edemediği doğru. Ancak gerçekten dikkat çekici olan Pixel'in büyüme yörüngesi olarak görülüyor. Örneğin Google, 2018 yılında sevkiyatlarını ikiye katlayarak toplamda yaklaşık 4 milyon adede ulaştı. Ertesi yıl bu sayı daha da artarak 7,2 milyona çıktı.

imdiye-kadar-kac-google-pixel-telefonu-satildigi-ortaya-cikti-2-001.webp

2022'de Google, Pixel 7'nin lansmanından önce toplam 27,6 milyon olan 30 milyon cihaz satışına önemli ölçüde yaklaştı. Bu rakamları perspektife koyarsak, bu sadece 12 ayda yaklaşık 10 milyon Pixel telefonun satışı anlamına geliyor ve bu da serinin en başarılı yılını işaret ediyor.

Bu yılki raporlar, satışlarda düşüş yaşayan diğer Android markalarının aksine, Google Pixel'in bu pazarlarda önemli kazanımlar elde ettiğini vurguladı. Temmuz ayında Japonya'nın, Pixel telefonlarda Google'ın en büyük pazarı olarak ABD'yi geride bıraktığı ortaya çıktı . Daha da etkileyici olan ise Pixel'in aslında iPhone'un Japonya'daki pazar payını aşındırmasıydı. Ayrıca Kuzey Amerika'da yıldan yıla satışlarda büyüme kaydeden tek akıllı telefon markası Google oldu.

Bu veriler, satış rakamlarıyla birlikte Google Pixel markasının küresel akıllı telefon pazarında artan gücünü gösteriyor. Yeni amiral gemileri Pixel 8 ve Pixel 8 Pro ile Google'ın bu yükseliş eğilimini sürdürmesi bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.