Galaxy M13 5G İçin Heyecan Verici Android 14 Güncellemesi

Samsung'un Galaxy M13 5G modeli için Hindistan'da Android 14 tabanlı One UI 6.0 güncellemesi yayınlandı. 1,65 GB boyutundaki bu güncelleme, Kasım 2023 güvenlik yamasını içeriyor. Güncelleme, kullanıcı arayüzü tasarımında önemli iyileştirmeler de sunuyor

Yayınlanma:
Galaxy M13 5G İçin Heyecan Verici Android 14 Güncellemesi

Samsung, akıllı telefon pazarında liderliğini sürdürmek adına, ürün yelpazesindeki giriş seviyesi cihazlara da önem vermeye devam ediyor. Bu stratejinin bir parçası olarak, şirket Galaxy M13 5G modeli için Android 14 tabanlı One UI 6.0 güncellemesini Hindistan'da kullanıma sundu.

M136BXXU5DWK7 ürün yazılımı sürümüne sahip olan bu güncelleme, 1,65 GB indirme boyutuyla dikkat çekiyor. Güncelleme, Kasım 2023 güvenlik yamasını içermesiyle birlikte güvenlik açısından da kullanıcılarına güvence veriyor. Ancak, Ocak 2024 itibarıyla, Samsung'un en azından Aralık 2023 güvenlik yamasını eklemesi beklenirdi.

One UI 6.0, Galaxy M13 5G kullanıcılarına yepyeni bir 'Hızlı Panel' düzeni, yeni varsayılan yazı tipi ve emojiler için yeni stil seçenekleri ile dolu! Kilit ekranı ve bildirimler alanındaki medya oynatıcı widget'ı için getirilen yeni tasarım, dalga biçimi animasyonuyla göz alıcı bir etki yaratıyor.

galaxy-m13-5g-icin-android-14-tabanli-one-ui-6-0-guncellemesinin-getirdigi-yenilikleri.jpg

Galaxy M13 5G için Android 14 tabanlı One UI 6.0 güncellemesinin getirdiği yenilikler

Galaxy M13 5G için Android 14 tabanlı One UI 6.0 güncellemesinin getirdiği yenilikleri şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Yeni Hızlı Panel Düzeni: Kullanıcıların daha hızlı ve etkin bir deneyim için yeniden tasarlanmış bir kontrol paneli.

  • Yenilenen Yazı Tipi ve Emojiler: Görsel açıdan daha çekici ve modern bir kullanıcı deneyimi için yeni varsayılan yazı tipi ve emoji stilleri.

  • Geliştirilmiş Kilit Ekranı ve Bildirimler: Kilit ekranında ve bildirimler alanında medya oynatıcı widget'ı için getirilen yeni tasarım ve dalga biçimi animasyonu.

  • Kilit Ekranı Saat Widget'ında Kişiselleştirme: Saat widget'ına eklenen yeni stil, boyut ve yerleştirme seçenekleri.

  • Güncellenen Stok Uygulamalar: Galeri, İnternet, Mesajlar, Telefon gibi temel uygulamalarda kullanıcı deneyimini iyileştiren güncellemeler.

  • Galeri Uygulamasında Hızlı Görüntü Düzenleme Önerileri: Kullanıcıların fotoğraflarını daha hızlı ve etkili bir şekilde düzenlemelerine olanak tanıyan yeni özellikler.

  • Yeniden Adlandırılan ve İyileştirilen Video Düzenleyici: Yerleşik video düzenleyicinin adının "Studio" olarak değişmesi ve düzenleme kontrollerinin iyileştirilmesi.

  • Stok Uygulama Adlarındaki Değişiklik: Çoğu stok uygulamasının adından 'Samsung' teriminin kaldırılması.

  • Güvenlik Güncellemeleri: Kasım 2023 güvenlik yamasının dahil edilmesi, cihazın güvenliğini artırıyor.

Samsung, kilit ekranı saat widget'ına eklenen daha fazla stil, boyut ve yerleştirme seçeneğiyle kullanıcılara kişiselleştirme imkanı tanıyor. Stok uygulamalar arasında yer alan Galeri, İnternet, Mesajlar ve Telefon gibi uygulamalar da güncelleme ile birlikte yenilendi. Özellikle Galeri uygulamasındaki hızlı görüntü düzenleme önerileri ve video düzenleyicideki iyileştirmeler dikkat çekici.

Güney Koreli firma, çoğu stok uygulamasının adından 'Samsung' terimini kaldırarak marka stratejisinde önemli bir değişikliğe gitti. Yeni özellikler ve daha fazlası hakkında ayrıntılı bilgiyi şirketin One UI 6.0 tanıtım videosunda bulabilirsiniz.

Galaxy M13 5G sahipleri, Android 14 tabanlı One UI 6.0 güncellemesini Ayarlar menüsünden kolayca indirebilir ve yükleyebilirler.

İlgili Haberler
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.