Bir Telefonda İki Whatsapp Hesabı Kullanma Rehberi

Yayınlanma:
Bir Telefonda İki Whatsapp Hesabı Kullanma Rehberi
Günümüzde WhatsApp, kişisel ve iş iletişimi için yaygın olarak kullanılan bir uygulama kuşkusuz. Neredeyse elinde telefonu olan herkes, her gün en az bir kez Whatsapp'ı kullanıyor desek pek de hata etmiş sayılmayız. Bu ücretsiz mesajlaşma uygulaması o kadar işe yarıyor ki, bazılarına  1 Whatsapp hesabı yetmez olmuş bile. 1 telefonda 2 Whatsapp hesabı kullanma nasıl olur yazımız da tam da bu kişiler için. İş ve özel hayat arasındaki dengeyi sağlamak isteyenler için iki WhatsApp hesabını aynı telefonda kullanmak oldukça çekici bir seçenektir. İşte bu rehberde, bir telefonda iki farklı WhatsApp hesabı nasıl kullanılır sorusuna cevap bulabilirsiniz. Böylece bu özelliğin artılarını ve eksilerini de öğrenmiş olacaksınız.

Çift SIM Kartlı Telefonlarda İki WhatsApp Hesabı Kullanma

Çift sim kart özelliği telefon alırken özellikle 2 Whatsapp hesabı kullanmak isteyenler için ilk tercih ettikleri seçenek aslında.

Çift Sim Kartlı Android Cihazlarda İki WhatsApp Hesabı Kullanma

Çift sim kart yuvasına sahip Android cihazlarda herhangi bir uygulama kullanmadan, ayarlar kısmından iki farklı Whatsapp hesabını kullanabilmek için ayarlama yapabilirsiniz.
 1. Ayarlar menüsünden “Çift Uygulamalar” veya “Uygulama Klonlama” seçeneğine gidin.
 2. WhatsApp’ı seçin ve “Klonla” düğmesine tıklayın.
 3. Telefonunuza ikinci bir WhatsApp simgesi eklenir ve bu ikinci simge ile yeni bir hesap açabilirsiniz.

Çift Sim Kartlı iOS Cihazlarda İki WhatsApp Hesabı Kullanma

 1. iOS cihazlarda iki WhatsApp hesabı kullanmak için "Dual Messenger" adlı üçüncü taraf bir uygulama indirmeniz gerekebilir. Bu uygulama, App Store’dan indirilebilir ve kullanıcıların aynı cihazda iki farklı WhatsApp hesabı kullanmasını sağlar.
 2. App Store’a gidin ve "Dual Messenger for WhatsApp" uygulamasını arayın ve indirin.
 3. Uygulamayı açın ve ikinci WhatsApp hesabınızı kurmaya başlayın.

Tek SIM Kartlı Telefonlarda İki WhatsApp Hesabı Kullanma

Bazıları ise tek sim kartlı telefonlarında da birbirinden farklı iki Whatsapp hesabı açıp kullanmak isteyebilirler. Bunu yapabilmek için de, Android ve iOS tipi cihazlarda nasıl yapılacağını anlatalım.

Tek Sim Kartlı  Android Cihazlarda İki WhatsApp Hesabı Kullanma

 1. Tek SIM kartlı Android cihazlarda iki WhatsApp hesabı kullanmak için "Parallel Space" veya "Dual Space" gibi üçüncü taraf uygulamaları kullanabilirsiniz. Bu uygulamalar, Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirilebilir.
 2. Google Play Store’a gidin ve "Parallel Space" veya "Dual Space" uygulamasını indirin.
 3. Uygulamayı açın ve WhatsApp’ı seçerek, ikinci hesabınızı oluşturun.

Tek Sim KArtlı iOS Cihazlarda İki WhatsApp Hesabı Kullanma

 1. Tek SIM kartlı iOS cihazlarda iki WhatsApp hesabı kullanmak için yine "Dual Messenger" uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulama, App Store’dan indirilebilir ve kullanıcıların aynı cihazda iki farklı WhatsApp hesabı kullanmasını sağlar.
 2. App Store’a gidin ve "Dual Messenger for WhatsApp" uygulamasını arayın ve indirin.
 3. Uygulamayı açın ve ikinci WhatsApp hesabınızı kurmaya başlayın.

Sık Sorulan Sorular

 • İki WhatsApp hesabını aynı telefonda kullanabilir miyim? Evet, yukarıda belirtilen yöntemlerle iki WhatsApp hesabını aynı anda kullanabilirsiniz.
 • İki WhatsApp hesabını aynı telefonda kullanırken grup sohbetlerinde sorun yaşar mıyım? Hayır, her iki hesapta da grup sohbetlerini sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.
 • İki WhatsApp hesabı kullanırken dosya paylaşımında sınırlamalar var mı? Hayır, her iki hesap da normal şekilde dosya paylaşımı yapabilir ve alabilir.
 • İki WhatsApp hesabını kullanmak güvenli mi? Evet, özellikle telefonunuzun yerleşik özelliklerini kullanarak iki hesabı kullanmak güvenlidir. Üçüncü taraf uygulamalar kullanırken, güvenilir ve popüler uygulamaları seçtiğinizden emin olun.
 • Çift SIM kartlı telefonum yoksa iki WhatsApp hesabı kullanabilir miyim? Evet, tek SIM kartlı telefonlarda da üçüncü taraf uygulamalar kullanarak iki WhatsApp hesabı kullanabilirsiniz.
 • WhatsApp hesaplarımın verileri karışır mı? Hayır, iki hesabın verileri birbirinden bağımsızdır ve karışmaz.
 • İki WhatsApp hesabı kullanırken, bir hesabı silmek istediğimde diğer hesabıma zarar verir mi? Hayır, iki hesap bağımsız olduğundan, bir hesabı silmek diğer hesabınıza zarar vermez.
 • İki WhatsApp hesabını aynı telefonda kullanırken bildirimlerimi nasıl ayarlarım? Her iki hesabın bildirim ayarları bağımsız olarak yapılandırılabilir. Bu nedenle, her hesap için farklı bildirim ayarları yapabilirsiniz.
Bu rehberle, iki WhatsApp hesabınızı aynı telefonda kullanarak iş ve kişisel yaşamlarınızı daha iyi organize edebilir ve dengeleyebilirsiniz.

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.