Otomobil

Ford yeni Apple CarPlay’i sessiz sedasız tanıttı

Ford, WWDC 2023 etkinliği sırasında tanıtılacağı tahmin edilen yeni Apple CarPlay sistemini ilk kullanan otomobil üreticisi olabilir.

Ford’un lüks markası Nautilus, yeni Apple CarPlay ile piyasaya sürülen ilk araç olabilir. En azından, şirketin kendisi tarafından yayınlanan otomobilin içini gösteren görüntülerden böyle görünüyor. Bu anlamda 2022 WWDC’de şirketin sunduklarını fazlasıyla anımsatan bir multimedya merkezi görmek mümkün gibi duruyor.

O zamanlar Cupertino devi, ekipmanın bu yıldan itibaren arabalarda bulunacağını iddia etmişti. Şimdi Nautilus, merkezdeki multimedya merkezine ek olarak otomobilin içinin büyük bir kısmına yayılan bir ekranla “yeniden tasarlanmış bir dijital deneyime” sahip.

Bu görünüm, Apple’ın geçen yılın Haziran ayında tanıttığı ürüne çok benziyor. Bu konuda, Ford sözcüsü bu benzerliği “garip” olarak tanımladı. Ancak konu hakkında daha fazla yorum yapmadı. Aynı şekilde, Apple bunun gerçekten aynı ekipman olup olmadığını doğrulamadı.

Bu devasa ekran, özel aydınlatma özellikleriyle dolu olmasının yanı sıra sürücüye en çeşitli çözümleri sunmayı vaat ediyor. Masajlı koltuklar gibi işlevler de sürücünün erişiminin yanı sıra seçilen dijital kokuları seçme olanağı da sunuyor.

Her halükarda, şirketin mevcut planları tescilli çipler üretmeye odaklanmış görünüyor. Doug Field şu anda sorumlu ve şirketin fikirleri hakkında şunları söyledi: “Yazılımı kontrol ettiğimiz ve hem fiziksel tasarım hem de yazılım için dahili olarak kontrol edilen iki modülde bilgi-eğlenceyi ​​ve özerklik yazılımımızı da getiren yüksek performanslı merkezi bir bilgi işlem cihazı olarak karşımıza çıkıyor.”

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu