Haber

Apple’ın yeni patenti sayesinde Apple Pencil asla kaybolmayacak!

Apple almış olduğu son patent sayesinde Apple Pencil aksesuarlarının asla kaybolmamasına yardımcı oluyor.

Ortaya çıkan son söylentiler, Apple’ın iPad’lerde kullanılan bir aksesuar olan Pencil için Konumumu Bul hizmetiyle ilgili yeni bir teknoloji üzerinde çalıştığını gösteriyor. Bir patent belgesinde belirtildiği gibi, üreticinin fikri, ultra geniş bant çipini izleme için akustik bir sinyalle değiştirmektir.

Yeni patent, şirketin Apple Pencil’ı kullanıcılar tarafından izleme platformu aracılığıyla bulunabilecek cihaz portföyüne entegre etmeyi planladığını gösteriyor. Bu işlev, iPhone’lar, iPad’ler, Saatler ve AirPod’lar için bir aygıt kaybolduğunda veya bir yerde unutulduğunda son derece kullanışlı bir yöntem olarak biliniyor

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’nde dosyalanan patent, Find My’in Apple Pencil ile nasıl çalıştığı konusunda net değil, ancak bir akustik rezonatör modundan doğrudan bahsediliyor. Bu bilgi, akıllı kalemin gelecek nesillerinin belli bir frekansta titreşim üretebilen yapılarla donatılabileceğini düşündürüyor.

Coğrafi konum kullanılarak izlenebilen diğer cihazların aksine, Apple Pencil durumunda bu, cihaz bulunabilmek için titreyeceğinden kullanıcının işitme mesafesiyle sınırlıdır. Xiaomi’nin Smart Band serisi gibi giyilebilir cihazlarda uzun süredir mevcut olduğundan, kayıp nesneleri bulmanın bu yolu tam olarak yeni değil.

Unutulmamalıdır ki firmanın patent başvurusu yapmış olması, projenin gelecekte fiilen hayata geçirileceği anlamına gelmiyor, bu nedenle bu fikrin Apple Pencil hattına hiç gelmemesi de mümkün. Ancak yine de kullanıcılar söz konusu patentin uygulanacağına inanıyor.

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu