İnternet

Vivaldi tarayıcısı Microsoft Store’a geldi

Vivaldi internet tarayıcısı hayranlarını sevindiren bir haberle karşımıza çıktı! Tarayıcı bugün Microsoft Store'a geldi.

2015’te piyasaya sürülen ve gizliliğin korunmasına gösterdiği özen nedeniyle hemen beğeni toplayan Vivaldi tarayıcısı Windows, macOS, Linux ve Android için kullanılabilen Chromium tabanlı bir internet tarayıcı hizmeti olarak biliniyor.

Vivaldi bugün Microsoft Store mağazasına geldi. Bu hamle, yazılımın indirilmesi ve kurulumunun doğrudan Redmond grup platformundan gerçekleştirilebileceği anlamına geliyor. Bu nedenle yürütülebilir dosyayı indirmek ve başlatmak için resmi siteye gitmeniz gerekiyor.

Son ayların en son sürümlerinde sunulan yenilikler arasında, özelleştirilmiş adlar ve simgelerle sekme grupları oluşturmanıza olanak tanıyan Çalışma Alanlarından, göz atma oturumları sırasında açılanların gelişmiş yönetimi için Windows Panelinden ve tasarlanmış Görevler yan panelinden bahsediliyor.

Orijinal Opera’nın manevi varisi olarak kabul edilen ve hali hazırda 2,4 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılan Vivaldi, İtalyan besteci Antonio Vivaldi’den ilham alan bir isme sahip. Projenin kurucularından birine göre, dünyanın tüm ülkelerinde bu sanatçı son derece iyi biliniyor ve isim hatırlanması kolay olarak kabul ediliyor. Girişimi yürüten yazılım evinin Norveç, İzlanda ve Amerika Birleşik Devletleri’nde ofisleri bulunuyor.

Tarayıcının en beğenilen özellikler arasında temalar ve kaynak yönetimi ile ilgili ayrıntılar yer alıyor. Bununla birlikte, en başından beri, özel cihazlar ve araçlar aracılığıyla gizliliğin korunmasına odaklanan odak noktası her zaman olduğu gibi aynı kalıyor.

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu