Huobi Global, Web 3.0 ekosistem stratejisi kapsamında Cube yatırımını duyurdu

Huobi Global, Web 3.0 ekosistem stratejisi kapsamında Cube yatırımını duyurdu

Kripto para borsası ve blockchain çözüm sağlayıcısı Huobi Global, Web 3.0 ve metaverse için yenilikçi altyapı hizmetleri sağlayan açık zincir Cube’e yatırım yaptığını duyurdu. Austin, Texas’ta CoinDesk tarafından düzenlenen Consensus 2022 Konferansı’nda duyurulan hamle, Huobi Global’in Web 3.0 ekosistemini geliştirme yönündeki son stratejisini oluşturuyor.

Cube, çok zincirli ve katmanlı yapıya sahip, yeni, modüler, izne ihtiyaç duymayan ve EVM uyumlu bir açık zincir. Tescilli işbirlikçi ‘rollup’lar, kaos mutabakatı, lineer olmayan sonsuz depolama ve Web 3.0 altyapısı için yenilikçi bir ‘Time Crossing’ protokolü gibi çığır açan teknolojiler sunuyor. Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen mainnet başlangıcından beri, Cube oldukça olumlu yorumlar almakta.

Huobi Global daha fazla kullanıcının Web 3.0’a geçişini sağlamak adına, NFT, DeFi ve GameFi gibi blockchain uygulamaları için büyük çapta gelişim potansiyeli barındıran metaverse ve Web 3.0 altyapısının gelişimine katkı sağlamayı hedefliyor.

Huobi Global CFO’su Lily Zhang, “Huobi Global, Web 3.0 geliştirme stratejimiz kapsamında yatırım yapacağımız açık zincirlerden biri olarak Cube’u seçti. Web 3.0 konusunda iyimser olduğumuz ve altyapısını iyileştirmeye kararlı olduğumuz için yakın gelecekte daha fazla halka açık zincire yatırım yapmaya devam edeceğiz,” yorumunda bulundu.

Sektörde, Web 3.0’ın, temel teknoloji ve altyapı görevini gören blockchain ve kamu zincirleri ile, İnternet’in geleceği olduğu yaygın olarak kabul ediliyor. NFT’lerin, DeFi’nin ve diğer blockchain uygulamalarının ortaya çıkmasıyla birlikte birçok açık zincir de piyasaya giriş yaptı.

Ancak GameFi, DeFi ve NFT’lerde yaşanan hızlı büyüme, bu açık zincirlerdeki işlem hacimlerinde katlanan bir artışa neden oldu. İlk kamu zincirleri, zamanlama veya maliyet etkinliği açısından kullanıcı ihtiyaçlarını karşılayamadı; örneğin, Ethereum’un yoğun dönemlerde bir işlemi tamamlaması yaklaşık 10 dakika sürüyor ve gaz ücreti birkaç yüz dolara ulaşabiliyor.

Ek olarak, merkezi olmayan ağların herhangi bir zamanda “Merkeziyetsizlik, güvenlik ve ölçeklenebilirlik” özelliklerinden yalnızca ikisini aynı anda sunabileceğine dair yaygın bir inanç olan blockchain üçlü ikileminin nasıl çözüleceği de sektördeki oyuncular için ortak bir sorun.

Cube, sektörün ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak adına blockchain genişletme sorununu çözmek için temel olarak yüksek performanslı Katman 1 blockchain kullanıyor ve kullanıcılara verimli, düşük maliyetli ve güvenli bir işlem ortamı sunuyor.

Blok zincirini dikey olarak bölüyor ve katmanlı bir mimari uyguluyor; blockchain’deki mahsuplaşmayı, yürütmeyi ve veri kullanılabilirliğini bölerek bunları ilgili özelliklerine göre optimize ediyor.

YORUM

Yorumlar 0