Kripto para piyasasında düşüş sürerken Avalanche %16’dan fazla geriledi

Kripto para piyasasında düşüş sürerken Avalanche %16’dan fazla geriledi

Ethereum’un rakibi olan birkaç token son 24 saat içinde çift haneli kayıplar yaşadı ve Avalanche bu düşüş hareketine öncülük etti.

Eski Cornell profesörü Emin Gün Sirer liderliğindeki akıllı sözleşme platformunun yerel tokeni Avalanche (AVAX), CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte değerinin yaklaşık %16’sını kaybetti.

AVAX, 7,6 milyar dolarlık piyasa değeri ile 13. en büyük kripto para birimi olarak faaliyet gösteriyor. Bugünkü düşüş hareketi, tokeni Kasım 2021’de kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 146,22 dolardan %80 aşağı çekiyor.

Bu düşüşün bir kısmı, Avalanche üzerine inşa edilen çeşitli DeFi projelerindeki yavaş gelişime bağlanabilir.

Defi Llama’nın verilerine göre Avalanche blok zincirindeki tüm DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değer (TVL), son 24 saat içinde %8.57 düşüşle 4,74 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. TVL, 2 Aralık 2021’de kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 13,7 milyar dolara ulaştı.

DappRadar’ın verilerine göre, ağdaki en büyük merkezi olmayan borsa olan TraderJoe, geçen hafta kullanıcılarının %12,84’ünü kaybetti. Borsa tarafından sağlanan analizlere göre, platformdaki mevcut likidite de bir aydan kısa bir sürede 982 milyon dolardan 577 milyon dolara geriledi.

Avalanche ağındaki aktif cüzdan sayısındaki muazzam artışa rağmen, token düşüş eğilimine girdi. SnowTrace verilerine göre Avalanche ağındaki toplam aktif cüzdan dün 2,8 milyona ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyelerini kaydetti.

Avalanche ağındaki toplam işlemler de geçen hafta yaklaşık 800.000’den dün 358.474’e düştü. SnowTrace verilerine göre, işlemler 27 Ocak 2022’de kaydedilen günlük 1,1 milyon ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

YORUM

Yorumlar 0