Survivor All Star 2022 Yarışmacı İstatistikleri [En Günceli]

Survivor All Star 2022 Yarışmacı İstatistikleri [En Günceli]

Survivor 2022 başladı. Yarışmada gönüllüler ve ünlüler olmak üzere iki takım var. Büyük rekabet...

Survivor 2022 yarışmacı istatistikleri en güncel haliyle sizlerle. Birinci kim? Sema yerini korudu mu? Nagehan kaçıncı? Merve Aydın neden düşüşte? İşte yanıtlar… 16. yılını geride bırakan Survivor, bu sene de izleyenlere heyecan dolu saatler yaşatıyor. Ünlüler ve Gönüllüler takımında zorlu koşullara dayanıklılığı en üst seviyede yaşatmak isteyen Acun Ilıcalı ve ekibi, çok sayıda milli sporcuya yer verdi. Önceki şampiyonlarla taçlandırılan rekabet, bu kadar yüksek sayıdaki profesyonel sporcunun yanında TV dünyasından öne çıkan, son dönem yarışma programlarında başarı sergileyen isimlerin de birlikteliği ile oldukça renkli takımların oluşturulduğu görüldü.

Beklenildiği gibi fiziki dayanıklılık, güçlü vücutlar, sporcu geçmişi gibi faktörler yeterli olmuyor, zihinsel dayanıklılıktan doğru stratejilere birçok başka faktörün de yarışmada tutunabilmenin koşulu olduğu net.

2022 Survivor All Star istatistikleri aşağıda…

Peki Survivor 2022 yarışmacıları kaç yarışmaya çıktı; hangileri, kaçını kazandı ve kaçını kaybetti. İşte bu soruları ele alacağız. Haberin devamında en güncel durumu gösteren tabloyu bulabilirsiniz.

Survivor 2022 Yarışmacı İstatistikleri – En Son –

 

Survivor 2022 Yarışmacı İstatistikleri Genel Tablo

 

 

İlgini Çekebilir: 2100 yılında ne yiyeceğiz

Survivor 2022 haftanın lideri üstte.

Survivor 2017’de şampiyon Ogeday oldu. Yıl boyunca en çok yarış kazanan iki isimden biri olan Ogeday, önemli bir kesimin favorisi olarak gösterilen, Survivor Panorama programının yorumcusu Hakan Hatipoğlu’nun da şampiyonluk aday olan Adem’i geride bıraktı.

Onları Serhat, İlhan, Elif izledi. Bu üçlünün rakiplerinin önünde olduğu, ancak önemli seviyede fark atamadıkları görüldü. Eser West, az sayıda yarışa çıkmasına karşın, oransal olarak dikkat çeken bir başarıyla imza attı, yarışmayı erken terk etmeseydi neler olurdu sorusu akıllarda kaldı.

Adem, Berna ve Sabriye takip eden isimler oldu.

Hakan Hatipoğlu’ndan yorumlar

Survivor Panorama programı’nda konuşan Hakan Hatipoğlu’na göre Survivor büyük oylamada en çok oyu Adem aldı. Onu İlhan Mansız ve Serhat Akın izledi. Dördüncü en çok oyu alan isim de Ogeday oldu. Hatipoğlu’nun belirttiği sıralamanın sadece bir tahmin olduğunu belirtelim. Ancak kamuoyu nezdinde beklentiler Adem’in en yüksek oyu alan isim olabileceği yönündeydi. Ancak Ogeday şampiyon olarak Hatipoğlu’nu şaşırttı.

Ünlüler ve Gönüllüler Takımı detayları aşağıda yer alıyor…

Survivor 2022 ünlüler takımı

Milli takım formasını giymiş futbolcular İlhan Mansız, Serhat Akın, milli boksörler Adem Kılıççı, Sabriye Şengül, milli atletler Sema Apak ve Pınar Saka gibi spor hayatını madalyalarla süslemiş isimlerle kurulan ünlüler takımında ekranlardan tanıdığımız Furkan Kızılay, Çılgın Sedat, Tarık Mengüç, Berna Öztürk, Seda Demir ve Fatih Hürkan da yer aldı. Oyuncu Fatih Hürkan, yarışmaya seyircilerin oylarıyla katılan isimlerden biriydi (elendi)…

İlgini Çekebilir: Popüler Instagram Hesapları

Survivor 2017 gönüllüler takımı

Takımın en çok konuşulan isimlerinin başında diğer yarışmalardan katılan isimler yer aldı. Kısmetse Olur’dan Survivor 2017’ye transfer olan Eser West, bir diğer TV8 formatı olan Göz6 yarışmasının şampiyonları Erdi ve Berna yarışma başlamadan fan kitlelerini oluşturmayı başarırken Eser’in kendi isteği ile yarışmayı bırakması bu senenin ilginç ama bir yandan da beklenen gelişmeleri arasındaydı. Bu üçlüden sadece Berna kaldı…

Ütopya ve Survivor 2016 yarışmacısı Semih’e benzetilen Erdi, parkurlarda başarılı performanslar sergileyememişti. Göz6 yarışmasının bir diğer şampiyonu Berna Keklikler ise Gönüllüler takımının en başarılı kadın yarışmacılarından biri olarak başladı, daha sonra performansı düştü…

Survivor 2017 yarışmacıları istatistikleri daha çok bu yarışmacıların etrafında şekillenecek gibi.

Gönüllüler takımında Volkan gibi ada şartlarını pek de önemsemeyen dayanıklı isimler de yok değildi. Gönüllüler kadrosunun iddialı isimlerinden biri olan Volkan askeri kökenli olduğunu ve zor şartların onu etkilemediğini her fırsatta söylüyordu, ancak o da beklentilerin altına düşen performansıyla Kıbrıs’a gitmesi bir hayli zorlaşan isimler arasına katıldı.

Elif, Tuğçe ve elenen Denisa gibi isimler olsa da ilk hafta bile kendilerinden beklenen başarıyı gösterememeleri akıllarda gönüller takımının geleceği ile ilgili soru işaretleri bırakmışlardı, son durum da dikkat çekici; geriye 3 isim kaldı.

Survivor 2017 gönüllüler takımındaki Ogedey, Gökhan, Yiğit, Burçak ve yarışmaya seyirci oylarıyla dahil olan Sadin ve Anıl arasından performanslarıyla öne çıkanlar arasında Ogedey bulunuyor. Anıl ise ilk haftaların öne çıkan sonra gerileyen isimlerindendi.

Survivor 2022’den neden elendiler?

Survivor 2017 ne zaman başladı? 21 Ocak 2017’de başlayan Survivor 2017’de elemeler ilk hafta itibariyle başladı. Diğer yıllara göre daha erken bir tarihte startı verilen elemeler, yarışmacıların başına gelen en talihsiz durum oldu. Elbette kolay değil, bin bir hayal ve emek ile yüzbinlerce kişi arasından yapılan elemelerde seçilmek… Hele ki büyük bir iddianız varsa yıllardır bu şans ile karşılaşmayı bekliyorsanız henüz ilk haftadan elenmek psikolojinizi bir hayli sarsabilir. Bunun en büyük kanıtı 1. hafta elenen gönüllüler takımındaki Fulya ve 2. hafta ünlüler takımından elenen Seda Demir’in adaya veda ederken sarf ettiği sözler… Her ikisi de Türkiye’ye döndüklerinde yaptıkları açıklamalarda hayallerimize çok erken veda ettik; yanlış anlaşıldık veya kendimizi ifade edemedik diyerek duygularını ifade ettiler.

Oyuncu Seda Demir, bu vedanın şokunu iki, üç ay üzerimden atamayacağım diye bir açıklama yaparak üzüntüsünün büyüklüğünü açık bir şekilde anlattı. Elenmelerinin ardında yatan en önemli faktör ise her iki yarışmacının da takım arkadaşlarıyla aralarında yaşananlardı. Seda Demir’in düşük performansından dolayı eleme potasına yazıldığı söylense de asıl gerçek adada ve bench’te yaşadığı tartışmalardı. Çünkü Seda Demir’in performansı ada arkadaşları Şahika Ercümen, Berna Öztürk veya Sabriye Şengül’den çok da düşük değildi.

Elemeler kadar ada yaşamındaki gruplaşmaların da erken başladığı yarışmada belli ki Fulya ve Seda, takım arkadaşlarının kurbanı oldu. Çünkü gönüller takımı yarışmacısı Fulya Şahin elendikten sonra takım arkadaşları pişmanlıklarını dile getirdiler ve Fulya’nın ilerleyen zamanlarda performansıyla takıma katkıları olabileceğini itiraf ettiler. Fulya eleme sonrası açıklamalarıyla da çok konuşuldu…

Kuşkusuz gönüllüler adasının ard arda yaşadığı mağlubiyetlerin ardında bu elemenin büyük payı var. Fulya’nın (üstte) eleme potasına girmesine neden olan hindistan cevizi paylaşımı kadar masum olmayan planlar, gencecik sportmen bir kadının hayallerine erken veda etmesine neden oldu.

Yarışmanın 3. hafta elenen ismi ise Denisa oldu. Fulya’nın gitmesine neden olan kulislerin mimarlarının başında gelen Denisa, elenmekten kurtulamadı. Fulya’dan 2 hafta sonra adaya veda eden Denisa hakkında tahminler tuttu. Eleme potasına Erdi, Sabriye ve Adem ile giren Denisa’nın aile özlemi ve yarışmalarda gösterdiği başarısız performansı kadar adada yaptığı kulisler de bu potada elenmesinin haklı sebepleri arasında gösterildi…

İlerleyen haftalarda büyük sürprizler yaşandı, birbiri ardına adaya veda eden isimlerden geriye kalanlardan Sabriye’nin uzun süre kaldığı görüşü hakim. Berna ise kendine has kişiliğiyle bir kitle edinmeyi başardı ve Survivor 2017 süprizleri arasındaki yerini aldı. Geriye kalan günlerde Survivor 2017’de kimler elenir bunu göreceğiz, bakalım Kıbrıs biletlerini kimler alacak?

Survivor Reytingleri

Survivor bu sene önceki yıllara göre çok daha az reyting alıyor. Yine de en çok izlenen TV programı ünvanını TV dizilerinin yoğun olmadığı akşamlarda kapmayı biliyor.

Nagihan, yarışmada bir kez ‘en fazla oy alan isim’ olmuştu, ancak çok tutkulu bir kitlesinin olmadığı da biliniyordu.

Damla, Serkay’ın fanlarının da desteği ile önemli bir başarı ile yarışmayı tamamladı.

Serkay, Final koltuğunda yer almayı çok önceden garantileyen yarışmacı, kabullenmiş bir tavırla oylamaya çıktı. ‘Hangimiz kazanırsak kazanalım önemli değil’ tavrı belki de final oylamasında geride kalmasına neden oldu.

Atakan geniş halk kesimlerinin desteğini arkasına alan Atakan’ın Semih fanları tarafından da ‘yeterki Serkay 1. olmasın’ denilerek oy aldığı biliniyor. En nihayetinde yarışmanın favorilerinden biri olan Atakan, şampiyonluk kupası ve yarım milyon TL’lik birincilik ödülünü kazandı.

Bu içeriğimizi dilediğiniz gibi paylaşabilirsiniz.

Unutmayın, bu kapsamlı yazıyı ve tabloları anbean güncelledik. Survivor 2023 yarışmacı istatistikleri yazımız da önümüzdeki sezon sizlerle olacak. Survivor heyecanını anbean yaşatmaya, tüm detayları ile aktarmaya devam edeceğiz…

YORUM

Yorumlar 0