İnternette Mart Ayı İzlenceleri

İnternette Mart Ayı İzlenceleri

Blu TV, Netflix, Exxen, Apple TV+ gibi platformlarda Mart ayında hangi dizileri izlenir, kaçırılmayacak film ve belgeseller hangileri?

All of Us Are Dead

Kore yapımı korku filmi fikri, ilk okuduğunuzda nasıl görünüyor bilmiyoruz ama Netflix’te son birkaç aya damgasını tam olarak bu konseptten fırlayan bir yapım vuruyor. All of Us Are Dead, son dönemin en ‘ürpertici’ dizisi ve Parazit gibi doğu Asya kökenli bir filmden sonra global ölçekte büyük başarı elde eden nadir yapımlardan. Bir okulda yaşanan salgın ve bundan kaçan bir grup genci konu edinen dizi, genel itibarıyla ‘The Walking Dead-vari’ kaçış sahneleri ve bolca korkunç başka şeyle (sesler, efektler, vb) sizi çevreliyor.

Tür: Dizi

Yayınlandığı platform: Netflix

Sezon sayısı: 1

Bölüm sayısı: 10

Gibi 2. Sezon

Herkesin konuştuğu absürt-ötesi dizinin yeni bölümleri yayınlanmaya devam ediyor. 31 Aralık’ta 2. Sezon 1 ile izleyenlerini selamlayan dizide her hafta bir bölüm yayınlanıyor. Eğer henüz başlamadıysanız ilk sezonun ardından 2. sezonun yaklaşık olarak yarısına kadar yayında. “Dur bir dakika, neden izlemeyeyim ki” diye soruyor olabilirsin, Gibi-vari bir yanıt verelim: Neden izlemeyesin ki. Son dönemin en tuhaf, en garip ve en komik dizileri arasında gösterilen Gibi’nin 2. sezonunu ne yapın edin ama kaçırmayın.

Tür: Dizi

Yayınlandığı platform: Exxen

Sezon sayısı: 2

Bölüm sayısı: 20

Yalanın İcadı

Bir kasaba düşünün, yalanın esamesi okunmuyor, herkesin doğruları konuşuyor, birbirine en ‘ayıp’ eleştirileri söylüyor, onlara göre çok doğal itiraflar birbirini izliyor, derken günün birinde yalan icadediliyor. Banka gişesinde 300 doları olan adam, benim 500 dolarım var çekmek istiyorum diyor ve yalan diye bir şey hiç görülmediği, duyulmadığı için isteği sorgusuz sualsiz yerine getiriliyor. Ardından ‘yalan söylemenin’ aslında çok yararlı bir şey olduğunun farkına varan kahramanımız deyim yerindeyse dünyanın efendisi halini alıyor. Keyifli ve gülümseten sahneleri ile Ocak ayında ailecek hoş bir akşam için ideal.

Tür: Film

Yayınlandığı platform: Netflix

Tür: Dram, komedi

Vikings Son Sezon

Ve 2013’te başlayan soğuk ve sert macera nihayete erdi. Uzun bekleyişin ardından dizinin son bölümleri sıralandı. Netflix’te takribi 1 ya da 2 akşamda bitirebileceğiniz son sahneler sizi, kuzeye doğru kanlı, dram dolu ve biraz da spiritüel bir yolculuğa davet ediyor. Kahramanlarımız, yani Ragnar’ın oğulları çeşitli coğrafyalara taşınan acıklı hikayeleri ile bize veda ediyor. Son anları ile göz yaşlarınızı tetikleme ihtimali yüksek yapımın, meraklılarının yanı sıra tarih severleri kendisine çağırdığını belirtelim. Ve son bir haber, 2 sene sonra yayınlanacak bir ‘devam’ dizisi geliyor, ismi de belli oldu: Vikings Valhalla.

Tür: Dizi

Yayınlandığı platform: Netflix

Sezon: 6

Bölüm: 80+

40

“40 Soru, 1 Konuk, 40 Cevap”, programın teması bu şekilde. Tanınmış sunucu Cansu Canan Özgen, Blu TV’de her hafta yeni bir konuğu ağırlayıp ona 40 soru soruyor ve her biri için 2 dakika yanıt süresi veriyor. Format gereği konuklar, hızlı şekilde ve çok net yanıtlar verirken sunucu ise herhangi bir yorumda bulunmuyor. Böylelikle Türkiye’nin tanınmış isimlerini, bilinmeyen yönleri ile anlama imkanı sunuluyor. 40, son dönemin ilginç Türk yapımı internet programlarından. İlk konuğun her ne kadar ekranda çok ‘yorgun’ görünse de Acun Ilıcalı olduğunu da belirtelim.

Tür: Program

Yayınlandığı platform: Blu TV

Sezon sayısı: 1

Bölüm sayısı: Her hafta 1 bölüm

Bonkis 2. Sezon

Blu TV’nin bir diğer orijinal yapımı olan Bonkis, uzun bir bekleyişin ardından 2. sezonuyla ekranlarda. 8 kısa bölümden oluşan dizi, olağanüstü düşük bütçesine karşın sempatik bir deneyim vadediyor. Özellikle sosyal medyanın tanınmış isimlerinden Sergen Deveci, diziye farklı bir renk katarken Bonkis ismi verilen bir karavanla çıkılan yolculuk, yolda ansızın çıkagelen ‘aşk’ ve Bozcaada’da birkaç gün süren festivalde gençlere hamburger ve patates satılması, 2. sezonun bir çırpıda izlenebilecek temasını oluşturuyor.

Tür: Dizi

Yayınlandığı platform: Blu TV

Sezon sayısı: 2

Bölüm sayısı: 16

YORUM

Yorumlar 0