Netflix ve Blu TV’de Ocak Ayı Dizi-Film Tavsiyeleri

Netflix ve Blu TV’de Ocak Ayı Dizi-Film Tavsiyeleri

Blu TV ve Netflix’te Ocak ayında hangi dizileri izlenir, kaçırılmayacak filmler hangileri?

Aynen Aynen

Türk televizyon tarihi baz alındığında kadın-erkek ilişkilerine dair en kült yapım şüphesiz 1 Erkek 1 Kadın’dı. 2008-2015 yılları arasında yayınlanan dizinin pek bir örneğine de rastlanmadı. Aynen Aynen, bu konudaki boşluğa yönelik ilginç bir dizi. Çok kısa bölümler halinde başladığı için özellikle ilk sezonlarında tuhaf hissettirse de zamanla size kendini sevdirebilir. Nilperi Şahinkaya ile onun sevgilisi rolünde ilk iki sezonda Uraz Kaygılaroğlu ve 3. Sezon itibarıyla da Kerem Bürsin’i izliyoruz. Genelde ‘ev ortamı ve ilişkiler’ esasında ilerleyen başarılı bir durum komedisi.

Tür: Dizi

Yayınlandığı platform: Blu TV

Sezon sayısı: 6

Bölüm sayısı: 7-8

Geçen Yaz

Atiye, Yarına Tek Bilet gibi ilgi gören yapımlara imzasını atan yönetmen Ozan Açıktan yeni projesi Geçen Yaz ile Netflix’te yayında. Yapımcılığını OGM Pictures’ın üstlendiği film, izleyici ile buluştu. Filmin başrollerinde genç ve yetenekli oyuncular Ece Çeşmioğlu, Fatih Şahin, Halit Özgür Sarı, Aslıhan Malbora’ya deneyimli isimler Süreyya Güzel ve Kubilay Tunçer eşlik ediyor. Türkiye’nin güneyinde 1996’nın yaz aylarında geçen hikaye, rüzgar, kayalık uçurumlar, sonsuz dalgalar arasında aşk ve yaşamla tanışan, eninde sonunda hüznü de tadacak olan bir grup gencin hikayesini konu alıyor.

Tür: Film

Yayınlandığı platform: Netflix

Oyuncular: Ece Çeşmioğlu, Fatih Şahin, Halit Özgür Sarı

Gölge ve Kemik 

Leigh Bardugo’nun tüm dünyada en çok satan Grishaverse romanlarından uyarlanan Gölge ve Kemik, yetim bir asker olan Alina Starkov’un savaş mağlubu ülkesini kurtarabilecek özel bir gücü keşfetmesiyle başlıyor. Karanlıklar Diyarı’ndaki tehdidin büyümesiyle, Alina, Grisha isimli seçkin bir büyülü asker ordusuna katılıp bildiği her şeyden uzaklaşır. Gücünü geliştirmek için mücadele verdiği sırada, müttefiklerin ve düşmanların bir olabileceğini ve dünyadaki hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını anlar.

Tür: Fantastik dizi

Yayınlandığı platform: Netflix

Sezon sayısı: 1

Bölüm sayısı: 8

İlginizi Çekebilir: Netflix Sosyal İkilem Belgeseli ile Neyin Peşinde?

YORUM

Yorumlar 0