Huawei Nova 9 Özellikleri ile Bomba Gibi Geliyor

Huawei Nova 9 Özellikleri ile Bomba Gibi Geliyor

Orta sınıf telefonlar arasında oldukça iddialı olarak gelen Huawei Nova 9 model telefon 7.77 mm kalınlığa sahiptir ve 66W adaptör ile beslenen 4.300 mAh bataryası vardır. Ekran teknolojisi de OLED olan bu cihazın 50 MP kamerası çok net görüntü sunar. Ayrıca bu OLED ekranın resim yenileme hızı 120 Hz olarak geliyor. Tabi ki bu yetenekler Snap Dragon 778G model çip sayesinde oluyor. Bu çip de 6 nm mimari ile işlenmiş harika bir işlemcidir. Ssitem 8 GB ram ve 128 GB Rom sabit alanlı olarak tasarlandı. Google ve dolayısıyla ABD ile olan rekabet nedeni ile işletim sistemini Android olarak değil Harmony OS 2.0 olarak güncelleyen bu cihaz hem kablolu hem kablosuz ters şarj teknolojilerini de kullanıyor. Telefonu kullanan test edenler cihazın maksimum kullanımda 6.5 saat dayandığını ifade ediyorlar.

 

Huawei Nova 9 Özellikleri

 

Bir telefonda ekran ve kameralar çok önemlidir. Bu makinede  2.3 mm geniş 50 MP kamera PDAF özellikli olarak geliyor. Diğer kamerası 2.2 8 MP çözünürlükte geniş açılı bir kameradır. Derinlik için 2 MP sensör seçen firma bu kameraları ile EIS video kaydı ve 4K kalitede görüntü vadediyor. Huawei Nova 9 modelinin önünde de 32 MP kamera yer almakta. Sistem 2 adet nano SIM ile destekleniyor. parmak izi tarayıcı sensörü, ivmeölçer, jiroskop, yakınlık, aydınlatma sensörü de sistemdeki diğer bileşenlerdir. Çerçevesi alüminyum ve camdan imal edilen bu cihaz kolay ısınmıyor yani oyunlarda cihazı zorlayabilirsiniz. Sistem 1 milyarın üzerinde renk destekleyen OLED akıcı net ve parlak bir ekranla geliyor. Dokunmatik hızı 300 Hz frekansına sahip olan bu cihazla, en zor mobil oyunlarda takılma olmadan oyun deneyimini cebinizde yaşayabilirsiniz. Telefon Netflix ve benzeri uygulamalarda akış içeriğinde kalite düşmesine izin vermiyor. Gerekli sertifikaları Çinli mühendisler hazırlamışlar. Sistemi tasarlayan mühendisler telefonun ısınmasını önlemek için grafen ve sıvı soğutma sistemini kullanmışlar. Bu da telefonun ömrüne ömür ekleyecek bir özelliktir.

Huawei Nova 9 fiyatı

Telefonun orta seviye olduğunu ifade etmiştik. Bu kulvarda yarışan cihazlar 1.000 TL – 1.500 TL arasında bir fiyat etiketi ile geliyor…

 

YORUM

Yorumlar 0