Netflix’te Nisan Ayına Özel Dizi ve Film Önerileri

Netflix’te Nisan Ayına Özel Dizi ve Film Önerileri

Mayıs ayında hangi dizileri izlenir, kaçırılmayacak film ve belgeseller hangileri?  İşte en trend dizi ve film önerileri…

League of Legends Origins

Bir oyun belgeseline hazır mısınız? Ücretsiz demodan küresel bir espor devine dönüşen çarpıcı yapımın geliştiriciler, uzmanlar, hayranları ve oyuncular hikayeyi baştan sona anlatıyor. 1 saati aşkın süresi ile League of Legends, nam-ı diğer LoL meraklılarının aklındaki tüm soru işaretlerine YouTube videolarından farklı olarak geniş bir detay ve sanatsal görsel anlatım ekseninde yanıtlar veriliyor. Türü açısından öne çıkan belgesellerden biri ve oyun meraklıları için mutlaka deneyimlenmesi gereken multimedyalar arasında.

Tür: Belgesel

Konu: Oyunlar ve espor

Yayınlandığı platform: Netflix

Süre: 1 saat 17 dakika

The Last Kingdom

The Last Kingdom

Britanya kıtasında 10. yüzyıl öncesine uzanan son derece çarpıcı ve gerçekçi bir dizi. Tarih meraklılarına hitap eden seride Britanya kıtasına kuzey ve doğusu başta olmak üzere birçok yönden gelen Dan/Viking istilacı akınlarına karşı yerel halkın mücadelesi, politik oyunlar, taht ve güç oyunları, yarı Dan-yarı Britanyalı Uthred’in maceraları ekseninde konu ediliyor. Seri, özellikle 4. sezonunda kalitesinden ödün verse de genel itibarıyla Game of Thrones, Barbarians, Marco Polo gibi yapımları beğenen kimseleri cezbetmeyi biliyor. 5. Sezon hazırlıklarının da devam ettiğini belirtelim.

Tür: Dizi

Yayınlandığı platform: Netflix

Sezon sayısı: 4

Bölüm sayısı: 8-10

Casusluk Sanatı netflix

Casusluk Sanatı

Sovyetler Birliği ile ABD arasındaki Soğuk Savaş yılları, kansız ama politikadan ekonomiye çok büyük incelikle ilerlenen bir dönem… Diğerinin neler yaptığına dair bilginin (yasadışı edinilen her türlü bilginin) altın değerinde olduğu 20. yüzyılın ikinci yarısı ve elbette ilham verici casusluk hamleleri. Bu 8 bölümlük mini dizide sadece ABD-Sovyetler arasındaki ilginç casusluk hikayeleri değil, dünyanın birçok ülkesinden örnekler, tanıklar ve uzmanlar eşliğinde anlatılıyor. Binaların içerisine sokulan dinleme cihazlarından yer altındaki ünitelere kadar akıl almaz tekniklerin ilgi çekici olacağına şüphe yok.

Tür: Mini-dizi

Yayınlandığı platform: Netflix

Sezon sayısı: 1

Bölüm sayısı: 8

YORUM

Yorumlar 0