Twitter Sosyal Ses Uygulaması Clubhouse’u 4 Milyar Dolara Satın Almak İstiyor

Twitter Sosyal Ses Uygulaması Clubhouse’u 4 Milyar Dolara Satın Almak İstiyor

Twitter’ın sosyal ses uygulaması Clubhouse’u 4 milyar dolara satın almayı planladığı bildirildi…

Twitter, geliştirdiği Spaces adlı bir platformla aslında Clubhouse için yakın zaman sonra bir rakip oluşturacak. Ancak görünüşe bakılırsa ‘işi sağlama almayı’ da seçenekler arasında tutuyor. Zira sosyal medya şirketinin sosyal ses uygulaması Clubhouse’u satın almayı planladığı bildirildi.

Saygın medya platformu Bloomberg Twitter’ın yaklaşık 4 milyar dolara satın alma konusunda Clubhouse ile görüşmeler yaptığını kaydetti. Diğer yandan görüşmelerin kesildiği bilgisi paylaşıldı. Ses getiren haberde başka bir detay paylaşılmadı. Akıldaki sorular görüşmelerin kesilme nedeni ve elbette Clubhouse’un satın alma ihtimaline ne şekilde yaklaştığı ile ilgili.

10 milyon kullanıcısı bulunan Clubhouse’un Twitter bünyesine katılıp katılmayacağı soru işareti durumunda.

Clubhouse 2020’de yayınlanmıştı. Canlı ses görüşmelerinin başkaları tarafından dinlenebilmesini esas alan bir platform olarak özellikle WhatsApp’ın geçtiğimiz aylardaki veri gizliliği skandalının ardından popüler hale geldi. Söz konusu skandal WhatsApp’in kullanıcı verilerini Facebook ile paylaşması, Facebook’un da reklam gösterimleri için kullanımı zorunlu izne tabi tutması, kitleler halinde gösterilen tepki üzerine de mesajlaşma uygulamasının geri adım atması şeklinde özetlenebilir.

Sadece iOS uygulaması mevcut olan Clubhouse bu çalkantılı dönemde öne çıkan alternatif ‘sesli iletişim’ kanallarından biri haline dönüşmüştü.

YORUM

Yorumlar 0