Android 12 için Tarih Açıklandı

Android 12 için Tarih Açıklandı

Her yıl düzenlenen Google I/O geliştirici etkinliğinin 2021 yılı ayağı 18 Mayıs – 20 Mayıs 2021 tarihleri ​​arasında yapılacak. Android 12’nin tüm detayları ile açıklanacağı etkinlik tamamen sanal şekilde olacak.

Sanal etkinlikler CODIV-19 ile birlikte 2020 yılının ardından 2021’de de mecburi gereklilik durumunda. Zira söz konusu etkinlik her yıl dünyanın birçok ülkesinden gelen geliştiricilerin ağırlandığı kültürler arası bir maiyete sahipti. Güvenlik ekseninde bu yıl da 2020’de olduğu gibi online formatta düzenleneceği bildirildi.

Google I/O genellikle şirketin Android’in bir sonraki sürümü de dahil olmak üzere üzerinde çalıştıkları yeni ürünleri açıkladığı etkinlik. Pixel Buds ve muhtemelen Pixel 5a gibi yeni modeller etkinlikte tanıtılacak.

Geliştirici sürümü Mart ayında yayınlanan Android 12, Beta aşamasına Mayıs’ta geçecek. Ağustos’ta son revizeler gerçekleştikten sonra final sürümün Eylül ya da Ekim’de kullanıma sunulması bekleniyor. Üstte Google tarafından yayınlanan takvim yer alıyor.

Google I/O 2021, Android 12 için gövde gösterisi vadedecek

Merakla beklenen Android 12 sürümü etkinlikte tüm detayları ile gelecek. Henüz emekleme aşamasındaki Android 12, ilk etapta yine Google Pixel akıllı cihazlarına daha sonra diğer Android üst segment akıllı telefonlara gelecek.

Android 11 ile kapsamı geniş yenilikler sunamayan Google, Android 12 ile sınırları zorlamaya hazırlanıyor. İddialara göre bu kez tasarıma kadar her şey değişecek.

Google’ın etkinlikte AR gözlüğünü tanıtacağı da iddialar arasında.

YORUM

Yorumlar 0