Yeni iPad’ler Daha Uygun Fiyatlı Olacak

Yeni iPad’ler Daha Uygun Fiyatlı Olacak

Ekran boyutları biraz daha büyüyen iPad 2021 modelinin A13 Bionic yonga seti ile birlikte daha da güçleneceği ifade ediliyor. iPad 2021 fiyat ve özellikleri bu yazımızda.

Bu yıl itibariyle iPad ailesinin üretimini ve satışını tamamlayan Apple’ın gelecek yıl içerisinde hangi özelliklerle karşımıza çıkacağı merakla bekleniyor. Klasik iPad gelecek yıl hem donanımlı hem daha da uygun fiyatlı olacak.

iPad 2021 fiyat ve özellikleri

Dokuzuncu nesil iPad ya da iPad 2021 olarak adlandırılması beklenen yeni iPad modelinin bu kez 0.3 inçlik bir artışla ekran boyutunu 10,5 inç seviyesine kadar çıkaracağı belirtiliyor. Touch ID sensörünün devam ettiği bu tasarımda ekran kenarlarının biraz daha incelmeye gittiği ifade ediliyor. Böylece yeni iPad’ler daha ince ve daha hafif oluyor.

Donanım olarak bu kez A13 Bionic çip yer alacak. iPhone 11 serisinde kullanılmakta olan bu yonga seti ile en güçlü klasik iPad modeli karşımıza çıkıyor. 4GB RAM ile desteklenen sistemin 32GB ve 128GB depolama seçecekleri sunacağı tahmin ediliyor.

İkinci nesil Apple Pencil, Smart Keyboard, mevcut ve önceki nesil konsol kontrolcüleri ile uyumlu olması beklenen iPad 2021 için 299$ başlangıç fiyatı belirtilmiş. Bu da 30$ daha ucuz bir model demek. Ülkemizde sekizinci nesil iPad’ler 3199TL etiket fiyatına sahipti.

YORUM

Yorumlar 0