LG Wing İlginç Bir Mobil Deneyim Vadediyor

LG Wing İlginç Bir Mobil Deneyim Vadediyor

Güney Kore’li üretici LG, akıllı telefonların rekabetçi pazarında farklı bir tasarımla bu defa boy gösteriyor. Aslında, elde var olan teknolojileri bir araya getirerek oldukça sıra dışı ve özel bir amaca uygun yepyeni bir akıllı telefon tasarımında bulundular diyebiliriz. İşte karşınızda LG Wing…

LG Wing’in imzası olan bu T biçimindeki tasarım sizi yanıltmasın, normal kullanımda bu telefonun günümüz akıllı telefonlarından hiçbir farkı yok. Ancak istenmesi durumunda ilk katman T formatında açılabiliyor ve telefonun altından ikinci bir ekran ortaya çıkıyor. LG, bu telefonu özellikle video çekmeyi seven kişiler için ve bilhassa vlogger’lar için tasarladı. Yüksek kamera özellikleri, piyasada üst segment kabul edilebilecek özellikleri ve çift ekranlı tasarımıyla vlog çekimleri için portatif bir çözüm olmaya aday görünüyor.

LG Wing teknik özellikler

LG Wing iki katmanlı bir yapıdan oluşuyor. Üst katmanda 6,8 inç P-OLED, 1920×1080 piksel ve 395 ppi değerindeki ekrana sahip olan cihaz, uygun bir şekilde açıldığı takdirde ikinci bir ekran sunuyor. İkinci ekran 3,9 inç büyüklüğünde, 1280×1040 piksel çözünürlüğünde ve G-OLED ekran teknolojisine sahip. Ekran altından parmak izi tanıma teknolojisinin yer aldığı cihazda işlemci olarak Snapdragon 765G işlemci ve 8GB RAM kombinasyonu yer alıyor. 128/256 GB hafıza seçeneklerinin yanında 4000mAh bataryanın da eşlik ettiği LG Wing’in ön kamerası, pop-up tarzında açılır bir yapıda ve telefonun sabit kalan alt katmanına sabitlenmiş durumda. Yani, telefonun üst katmanında yer alan ekranı çevirdiğinizde, ön kameranızı rahatlıkla kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Ön kamera 32MP değerinde ve geniş açı lense sahip.

Arka tarafta sade bir tasarıma sahip olan cihazın üçlü kamera tasarımı barındırdığını söylemeliyiz. Arka kameralar sırasıyla 64 MP ana kamera, 13MP + 12 MP değerlerine sahip iki adet ultra geniş açı sensöründen oluşuyor İkinci ekranda yer alan arayüz sayesinde arka kameraların hareket ettirilebildiğini ve telefonu oynatmadan farklı yönleri belli bir açıya kadar görüntülemenin mümkün olduğunu da ifade etmeliyiz. Android 10 işletim sistemine, 5G desteğine ve hızlı şarj özelliklerine sahip olan LG Wing’in önümüzdeki aylarda satışa sunulması plânlanıyor.

YORUM

Yorumlar 0